Monterey Dell Latitude E5470 macOS Monterey nasıl kurulur?

Yer
Bakü, Azerbaycan
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5 10400 || MSI H510M-A-PRO || 32Gb Kingston DDR4 3200 || Zotac Gaming GeForce RTX 2060 12GB || Kingston A400 480GB SATA SSD || Seagate Desktop HDD 1TB || Zalman GigaMax 750W PSU
Meslek
Öğrenci, Full Stack Developer
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
Adata SU630 256GB
Ekran kartı
Intel(R) HD Graphics 530
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-6440HQ CPU @ 2.60GHZ
Merhaba. Bugün bilgisayarıma macOS Monterey kurmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Destekleniyor. İlk olarak Sosyal'de olan imajı indirin. Bundan sonra balenaEtcher veya Win32DiskImager kullanarak bu imajı en az 16 GB olan bir diske yazdırın. Bundan sonra OC EFI partisyonundan "EFI - OC" konumuna gelin ve buradan sisteminiz ile uyumlu olan (Skylake) config dosyasını "config.plist" olarak değiştirin. Onun dışında AIDA64 ile ethernet ve Wi-Fi modelini öğrenip buraya belirtin.

Destekleniyor. İlk olarak Sosyal'de olan imajı indirin. Bundan sonra balenaEtcher veya WIN32DISK Imager kullanarak bu imajı en az 16 GB olan bir diske yazdırın. Bundan sonra OC EFI partisyonundan "EFI - OC" konumuna gelin ve buradan sisteminiz ile uyumlu olan (Skylake) Config dosyasını "config.plist" olarak değiştirin. Onun dışında AIDA64 ile Ethernet ve Wi-Fi modelini öğrenip buraya belirtin.

Sosyaldeki imajı bulamadım. Linki atabilir misiniz?

İşte internet modeli.
Ve laptop bilgileri.
Umarım işe yarar.

Dosya Ekleri

• AIDA64 Extreme  [ TRIAL VERSION ] 06.05.2022 20_23_09.png
    AIDA64 Extreme [ TRIAL VERSION ] 06.05.2022 20_23_09.png
    126,9 KB · Görüntüleme: 35
  • AIDA64 Extreme  [ TRIAL VERSION ] 06.05.2022 20_25_04.png
    AIDA64 Extreme [ TRIAL VERSION ] 06.05.2022 20_25_04.png
    138,6 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Ben macOS Monterey'i indirdim.
Şimdi ne yapmalıyım?
balenaEtcher yükledim.
16 GB USB de var.
Ben Windows'u tamamen silip macOS kurmak istiyorum.
Tüm dosyalarımı yedekledim.
Şimdi ZIP dosyasını USB'ye yazmam mı gerekiyor?

Ben macOS Monterey'i indirdim.
Şimdi ne yapmalıyım?
balenaEtcher yükledim.
16 GB USB de var.
Ben Windows'u tamamen silip macOS kurmak istiyorum.
Tüm dosyalarımı yedekledim.
İlk önce DualBoot yapın. Bundan sonra eğer isterseniz tamamen macOS'a geçin. Eğer hata alırsanız kullanabileceğiniz bir işletim sistemi olur. İmajı diske yazdırın. Config dosyasını adlandırdınız mı? Eğer adlandırdıysanız BIOS ayarlarını yapıp kuruluma başlayın.

ZIP dosyasını "extract" yapmalı mıyım yoksa direkt ZIP dosyasını yazmam mı gerekiyor?

Windows'u silip macOS kurmanızı önermem, ilk olarak macOS kurup EFI'yi düzgün bir şekilde ayarladıktan sonra silip tamamen macOS kurmanız daha iyi olur. balenaEtcher'ı açın, .zip olarak indirdiğiniz imaj dosyasının içindeki .raw uzantılı Monterey imajını çıkarıp seçin, USB belleğinizi seçin, "Flash" butonuna basıp bitmesini bekleyin. Windows'u silmeyip yanına kuracaksanız disk yönetimine girin, diskinizden bir miktar küçültün, şimdilik 70-80 GB yeterlidir Windows'u silip yüklediğinizde bütün diski ayarlarsınız, sonra o küçülttüğünüz bölüme sağ tıklayın ve yeni birime basarak biçimlendirin. Şimdi yazdırma işlemi bittikten sonra oluşan OC EFI bölümüne girin, EFI/OC klasörüne girin, Sky Lake HD530 HQ ismini içeren dosyanın adını "config.plist" yapın. Şimdilik Windows'ta yapacaklarınız bitti, tabii tanıtacak başka donanımlar da var, onlara kurduktan sonra bakarsınız. BIOS ayarlarınızı kontrol edin ve USB'den boot etmeyi deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı