Dell Inspiron 7710 AiO GTA:SA ve CS 1.6 gibi oyunlarda en fazla 5 FPS veriyor

ensaraladag

Centipat
Daha fazla  
Daha bugün PC siparişim geldi. Özellikler: 64 GB RAM, Intel i7 1255u 12.nesil, 512 GB SSD 1 TB HDD, Intel Iris Xe Graphics dahili ekran kartı, Windows 11 işletim sistemi. PC'nin özellikleri dolayısıyla her oyunu çok rahat yüksek FPS'lerde oynayabileceğimi düşünürken CS 1.6 indirip girdiğimde Fraps'le ölçtüğüm FPS CS1.6 menüde en fazla 30, oyun içinde en fazla 6 gördü. Daha sonra GTA Vice City girdim ve menüde 2000-5000 arası, oyun içi en fazla 30 FPS'i gördü. GTA SA'da ise menüde 30 FPS oyun içi en fazla 5 FPS aldım. Ekran kartı anakarta dahil olduğu için kötü performans sağladığı gibi bir şey biliyorum ama bu kadar da kötü değildir bence.

PC marka model: Dell AiO Inspiron 7710 all-in-One. Sorun nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel Iris Xe Graphics oyun için kullanılabilecek bir işlemci grafiği değil aslında ama CPU işlemlerini gayet iyi yerine getirebilecek bir bilgisayarın olduğunu söyleyebilirim dediğim gibi işlemci mimarisi sebebiyle oyun oynamaya uygun olmayan bir bilgisayarın olduğunu düşünüyorum oyun için seçtiysen yanlış bir seçim olmuş. Nasıl düzeltirsin bilmiyorum ama araştırmanı tavsiye ederim.

Daha bugün PC siparişim geldi. Özellikler: 64 GB RAM, Intel i7 1255u 12.nesil, 512 GB SSD 1 TB HDD, Intel Iris Xe Graphics dahili ekran kartı, Windows 11 işletim sistemi. PC'nin özellikleri dolayısıyla her oyunu çok rahat yüksek FPS'lerde oynayabileceğimi düşünürken CS 1.6 indirip girdiğimde Fraps'le ölçtüğüm FPS CS1.6 menüde en fazla 30, oyun içinde en fazla 6 gördü. Daha sonra GTA Vice City girdim ve menüde 2000-5000 arası, oyun içi en fazla 30 FPS'i gördü. GTA SA'da ise menüde 30 FPS oyun içi en fazla 5 FPS aldım. Ekran kartı anakarta dahil olduğu için kötü performans sağladığı gibi bir şey biliyorum ama bu kadar da kötü değildir bence.

PC marka model: Dell AiO Inspiron 7710 all-in-One. Sorun nedir acaba?

Ayrıca all in One bir bilgisayar olmasıda bu durumda sorun yaşamanın bir nevi sebebi. Çok da bir şey beklememek lazım :D

Geri
Yukarı