Dell Inspiron CPU Yükseltme

Kıymalı Pide

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Dell Inspiron N5030, Intel T4500 işlemcili bilgisiyarım var. Windows 7 64x formatını yeni attım. Macunu vs. her şeyi yeni hiç bir sorun yok. Ancak aşırı bir kasması var. Başka format dosyaları da denedim. Ayrıca 120 GB SSD takılı. 4 GB'ta RAM'i var. Gittigidiyor'da Intel T7300 işlemci buldum. Bilgisayarıma bunu takabilir miyim? Ya da başka çözüm önerileriniz var mı?

İşlemciniz lehimli mi yoksa ayrı sokete mi sahip? Bir CPU-Z görüntüsü atarsanız sevinirim. Ayrıca Ram'i 8 GB yapabilirsiniz zaten SSD yükseltmesi yapmışsınız. Eğer hâlâ kasma varsa Linux dağıtımlarına yönelin.

İşlemciniz lehimli mi yoksa ayrı sokete mi sahip? Bir CPU-Z görüntüsü atarsanız sevinirim. Ayrıca Ram'i 8 GB yapabilirsiniz zaten SSD yükseltmesi yapmışsınız. Eğer hâlâ kasma varsa Linux dağıtımlarına yönelin.
Buyrun hocam.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-10-29 at 20.15.30.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-29 at 20.15.30.jpeg
    79,5 KB · Görüntüleme: 99
Ayrı sokete sahip. Core 2 Duo Extreme QX9300'e kadar destekliyor soketiniz. Attığınız T7300 işlemci ile şu an kullandığınız işlemci arasında çok fark yok. Benim önerim bu olacak eğer BIOS destekliyorsa;

Ayrı sokete sahip. Core 2 Duo Extreme QX9300'e kadar destekliyor soketiniz. Attığınız T7300 işlemci ile şu an kullandığınız işlemci arasında çok fark yok. Benim önerim bu olacak eğer BIOS destekliyorsa;
Nerden anlarım bunu?

Daha önce aynı bilgisayarda işlemci yükseltmesi deneyip de çalışıp çalışmadığını internette belirten biri yoksa işin biraz zor, deneme-yanılma tek yöntem sanırım.

Şöyle bir konu da var, en yüksek T9500'ın takılabildiğini belirtmişler. Fakat X9100'ı çalıştırdığını söyleyen de olmuş, iş biraz şans yani.

T9600 aralarında en bulunabilir ve çalışma ihtimali yüksek olan galiba.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı