Dell İnspiron n5010 aşırı ısınıp kapanma problemi

Daha fazla  
Öncelikle merhaba, arkadaşlar daha demin leptopum a format atıyordum ki aşırı ısınıp kapandı. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Formata başlamdan önce Windows'a girin ve sırasıyla güç ayarları>gelişmiş ayarları> işlemci güç ayarları veya fan ayarları> fan ı soğutma optimizyasonu yapın. Ayrıca notebook soğutucu kullanın.

Format sırasında, windows içinde yapılan ayarlar windows çalışmadığı için çalışmaz.

Öncelikle makinayı açıp fan ve ızgaraları temizle, anakartı da varsa yumuşak bir fırça ile nazikçe temizle.
Termal macun kurumuş ya da işlemci üzerinde kalmamışsa yenile. Sonra yapacağını yaparsın.

Daha en başta kapandığına göre ızgaraların toz dolmuş olmalı.

Izgara temizliğini falan yaptığım halde böyle oluyo daha önce de başıma gelmişti böyle bir olay temizleyince gitmişti ama şimdi gitmedi geri düzelttim sıkıntı yok şu anda termal macun sıktırmıştım o biraz dağılmış topladım geri saolun

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı