Dell inspiron n5010 Format Atarken Kapanma Sorunu

SkyFlex

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar format atarken win 10 yüklerken kurulumu yaapıyorum diski falan biçimlendiriyorum işte sonra format atmaya başlarken şak diye kapanıyor ama normalde kapanmıyor. Dell inspiron n5010 kullanıyorum. USB'den atıyorum. CD'den de denedim.

1. olarak şarj aletiniz düzenli voltaj veriyor mu kontrol ediniz .
2. olarak ısınma sorunu yaşıyor mu veya fanın çalışmasına engel olan birşey var mı bakınız .
3.olarak USB yuvalarını kontrol ediniz kısa devreye neden olacak gevşe falan var mı diye .

1. olarak şarj aletiniz düzenli voltaj veriyor mu kontrol ediniz .
2. olarak ısınma sorunu yaşıyor mu veya fanın çalışmasına engel olan birşey var mı bakınız .
3.olarak USB yuvalarını kontrol ediniz kısa devreye neden olacak gevşe falan var mı diye .

2. Ihtimalden şüpheleniyorum hocam ya format attim fakat hala kapanmaya devam ediyor bir süreden sonra düzenli olarak 15 dk sonra falan kapanıyor.

AIDA64 programı ile işlemci sıcaklığını kontrol et , normal işlemci sıcaklığı 40 ile 65 derce arasında değişir oyunlarda veya CAD programlarda yükselir bu değer . Normal çalışma sıcaklığı 80 ve üzeri ise büyük ihtimal fan çıkışı tıkanmıştır garantisi bitti ise ürünün acın ilk olarak iyi marka bir bir termal macun alın CPU ve ekran kartını macunlarını değiştirin ikinci olarak fan çalışır ilken ses çıkarıyor mu veya bir yer dokunuyor mu bakın çalışmasında bir sıkıntı var ise yenisi ile değiştirin üçüncü olarak CPU üzerinden gelen bakır boruların soğutmasını sağlayan fan hava çıkışını temizleyin (uzun bir boya fırcası ile kolay oluyor ) şimdilik bunları yap ardından tekrara AIDA64 programı ile sıcaklık ölçümü yap

AIDA64 programı ile işlemci sıcaklığını kontrol et , normal işlemci sıcaklığı 40 ile 65 derce arasında değişir oyunlarda veya CAD programlarda yükselir bu değer . Normal çalışma sıcaklığı 80 ve üzeri ise büyük ihtimal fan çıkışı tıkanmıştır garantisi bitti ise ürünün acın ilk olarak iyi marka bir bir termal macun alın CPU ve ekran kartını macunlarını değiştirin ikinci olarak fan çalışır ilken ses çıkarıyor mu veya bir yer dokunuyor mu bakın çalışmasında bir sıkıntı var ise yenisi ile değiştirin üçüncü olarak CPU üzerinden gelen bakır boruların soğutmasını sağlayan fan hava çıkışını temizleyin (uzun bir boya fırcası ile kolay oluyor ) şimdilik bunları yap ardından tekrara AIDA64 programı ile sıcaklık ölçümü yap
birazdan atmaya çalışacağım fotoları fakat atamadan kapanırsa sıkıntı :D
Dostum termal macununu 1,5 ay önce abim yenilemişti o zamanda aynı şeyi yapıyordu abime şuan goturemem o yüzden açtım bu konuyu içini beraber temizledik fan ses çıkarıyor evet o dediklerinizi yapıp ss atmaya çalışacağım.

birazdan atmaya çalışacağım fotoları fakat atamadan kapanırsa sıkıntı :D
Ya abi atmaya çalışıyorum cevaplaya basıyorum pc kapanıyor :D neyse buyrun bir foto daha.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    52,6 KB · Görüntüleme: 121
  • Adsız.png
    Adsız.png
    52,2 KB · Görüntüleme: 135
  • 3.png
    3.png
    27,7 KB · Görüntüleme: 111
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı