Çözüldü Dell Inspiron N5040 laptopa Samsung RAM uyumlu mudur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SocialCyber

Centipat
Makaleler
18
Daha fazla  
Dell inspirion N5040 bir laptopum var ve anakart DDR3 destekliyor. İçinde 2 GB bir RAM bulunuyor, ben de bunu 4 GB yapmak istiyorum ama laptopumun içindeki RAM'in markasıyla uyumlu olur mu, iyi performans verir mi diye aklıma takılan sorular var. Eğer sizlere zahmet olmazsa uyumlu olup olmadığını, performansını ve eğer linkteki RAM olmazsa 2 GB bir RAM önerebilirseniz çok mutlu olurum.
Samsung M471B5673FH0-CF8 2 GB DDR3 1066 MHz RAM

@Rona hocam sizi bugünlerde çok etiketliyorum, kusura bakmayın ama eğer müsaitseniz yardım eder misiniz?

@Rona

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dell inspirion N5040 bir laptopum var ve anakart DDR3 destekliyor. İçinde 2 GB bir RAM bulunuyor, ben de bunu 4 GB yapmak istiyorum ama laptopumun içindeki RAM'in markasıyla uyumlu olur mu, iyi performans verir mi diye aklıma takılan sorular var. Eğer sizlere zahmet olmazsa uyumlu olup olmadığını, performansını ve eğer linkteki RAM olmazsa 2 GB bir RAM önerebilirseniz çok mutlu olurum.
Samsung M471B5673FH0-CF8 2 GB DDR3 1066 MHz RAM

@Rona hocam sizi bugünlerde çok etiketliyorum, kusura bakmayın ama eğer müsaitseniz yardım eder misiniz?

@Rona

1333MHz bir RAM yerleştirmeniz daha iyi olur. 1333MHz desteği mevcut çünkü bellek ve sisteminizde ama öncesinde makinede Windows yüklüyse CPU-Z programını indirin. Eğer makinede Linux kuruluysa CPU-X programını indirin.

Ardından Memory kısmına gidip ekran görüntüsü atın.
Hocam bunları buldum şimdilik ama haklarında net bir araştırmam yok.

Kingston markasının bu zamana dek sorunlu bir bellek üretimi yaptığını duymadım. Kendi sistemimde de eski alt markası HyperX Fury RAM'ler mevcut. Bir kere bile sorun çıkartmadılar.
Tamam hocam teşekkür ederim akşam akşam sizi meşgul ettim kusuruma bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı