Dell Inspiron N5110 ısınma ve kasma sorunu

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Bilgisayarımı 1 yıl önce aldım. Dell Inspiron N5110 modeli. i7 2670QM işlemci, 1GB GT525M ekran kartı, 8 GB RAM, Win7 Home Premium 64 bit ve altında da Thermaltake Massive 23 LX soğutucu var. Geçen sene ocak ayının sonunda aldım. Eve Geldiğinde direk internete bağlayıp Battlefield 3 ve Call Of Duty Serisini indirdim. Battlefield 3’ü Full ayarlarda hiç donmadan sonuna kadar oynadım. Herhangi bir kapanma ve parazitlenme yoktu. Ayrıca O zaman fanı almamıştım. Aradan 1 sene geçti Prototype 2’de kasmaya başladı. Isınma sorunu olabilir diye düşünüp fan aldım. Sorun biraz çözülürmüş gibi oldu ama az kasmalarla oyunu bitirdim. Bugün ise herhangi bir oyunu açıyorum, 20 dakika sonra otomatik kapanıyor. Sorunumun ısınmadan kaynaklandığını düşünüyorum. İşlemcinin 95 dereceye ulaştığını gördüm. Şimdiye kadar hiçbir temizlik yapılmadı. Laptopun garantisi 1 yıl var ne yapmalıyım?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı