Dell Insprion 15 7000 Gaming laptop ekran kartı devre dışı kalması

Yahyapala

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle laptopu 2.el olarak aldım. İlk aldığımda oyun testi yapmadım ve böyle bir sorun neden oluyor bilmiyorum sorun şu bilgisayarı açtığımda ve bir oyuna girmek istediğimde ana ekran kartımı kullanmadan Intel'in kendi ekran kartı ile uygulamayı veya oyunu açmaya çalışıyor ve D3D11 sorunu alıyorum yeniden başlattığımda bu düzeliyor ve ana ekran kartımdan kullanıyor fakat oyundan çıkıp bir süre başka işlemlerden sonra tekrar Intel ekran kartını kullanıyor ve yeniden başlatmam gerekiyor başka yerlere baktım eski driver yükledim format attım Windows 11'e geçtim ama hala devam etmekte çok canımı sıkıyor Intel'i devre dışı etmeye çekindim açıkçası bilen biri yardımcı olursa çok mutlu olurum sistem şöyle:

Dell insprion 15 7000 Gaming.
GTX 1050 Ti.
i7- 7700HQ.
128 GB M.2 SSD.
1 TB HDD.
8 RAM DDR4 2400 MHz.

Geçmiş olsun bizde de vardı bu makinanin aynısı ama servis 12.000 tl anakart degisimi çıkarttı. Gpu chipset tamiri gerekli dedi başka bir ozel servis te ama makina yüzde 75 masada kalır tercih sizin dedi yaptirmadik. Sizde de driver kurunca oyunlarda ekran gidiyor ise gpu oteki tarafa gitmiş demektir.

yok hayır ekran gitmiyor sadece ekran kartı yani bilmiyorum bu benim yorumum ama kendini devre dışı bırakıyo gibi oluyo ve intelin hd 650 ekran kartını kullanmaya çalışıyo yeniden başlatınca düzeliyo driver vesayere hepsini denedim de baya bi zamandır olmuyo

Geri
Yukarı