iPhone 14 vs iPhone 13

Pro modeller 1 sene üretildiği için sıfırı karaborsa. Boşuna bakmayın sıfırı fiyatına 15 Pro alınıyor. Maalesef önceki seri Pro modelleri 2. el almak durumundasınız. RAM farkı var diye de düz 14'e o fark verilmez. Kamerada da "hareket modu" dışında 14'ün pek de bir artısı yok aynılar. Çok milim ışık farkları oluyor. Bu atacağım video detaylı incelemesini yapan nadir kanallardan izleyebilirsiniz. Kamera kısmında düz 13 ile düz 14'ün hissedilir bir farkı olmayacağını göreceksiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok güzel açıklama yapmışsınız evet birkaç fark olduğunu biliyorum şu açılardan ne düşünüyorsunuz? iPhone 14'un güncelleme desteği 13'e göre 1 yıl sonra bitecek değil mi? Ekstra satacak olsam sizce 2 sene sonra hangisi daha kolay satabilirim ve RAM olayı sizce önemli mi? Apple artık telefonlarina 6 GB RAM ile getirdiğinden ve siz bir Apple kullanıcısı olsaydınız veya kullanıyorsanız bunların hepsini göz önünde bulundurarak hangi telefonu almayı tercih ederdiniz?

Bence 2 ay daha parak biriktirip 46k ya iPhone 15 alın. Sarı sitede sıfır faturalı iPhone 15leri satıyorlar.

Çok güzel açıklama yapmışsınız evet birkaç fark olduğunu biliyorum şu açılardan ne düşünüyorsunuz? iPhone 14'un güncelleme desteği 13'e göre 1 yıl sonra bitecek değil mi? Ekstra satacak olsam sizce 2 sene sonra hangisi daha kolay satabilirim ve RAM olayı sizce önemli mi? Apple artık telefonlarina 6 GB RAM ile getirdiğinden ve siz bir Apple kullanıcısı olsaydınız veya kullanıyorsanız bunların hepsini göz önünde bulundurarak hangi telefonu almayı tercih ederdiniz?

44K verdikten sonra 46k da verebilirsiniz bence. Ve düz 13'ten daha iyi olur sizin için.

Bakın üstte cevapları verdim aslında tekrar vereyim:
1-iPhone 14, 13, 13 Pro aynı işlemciden dolayı destekleri aynı anda bitecek.
2-Düz 13 piyasası daha hareketli. Düz 14'ü zaten durumu uyanan kimse çıktığından beri almadı, almıyor. Bizde aldırtmamaya çalışıyoruz.
3-RAM tabii ki önemli uzun vadede belki 4 sene sonra etkisini gösterir ama 2 sene sonra satacak bir kişi için artı mı pek değil. Ben her zaman Pro modelden yanayım. Düz modellerin hepsi parasına göre çok pahalı kalıyor. 13 Pro alırdım 2. el yerinizde olsam. İlk sahibinden temiz, faturalı cihazlar var. 3u Tools programı ile de cihazı kontrol ettirirsiniz. Hiç şüphe kalmadan kafanız rahat alırsınız. Önerim budur.
13 Pro düz 15'ten de daha iyi birçok noktada. Düz 15 yerine de 13 Pro alınmalı.

Bakın üstte cevapları verdim aslında tekrar vereyim:
1-iPhone 14, 13, 13 Pro aynı işlemciden dolayı destekleri aynı anda bitecek.
2-Düz 13 piyasası daha hareketli. Düz 14'ü zaten durumu uyanan kimse çıktığından beri almadı, almıyor. Bizde aldırtmamaya çalışıyoruz.
3-RAM tabii ki önemli uzun vadede belki 4 sene sonra etkisini gösterir ama 2 sene sonra satacak bir kişi için artı mı pek değil. Ben her zaman Pro modelden yanayım. Düz modellerin hepsi parasına göre çok pahalı kalıyor. 13 Pro alırdım 2. el yerinizde olsam. İlk sahibinden temiz, faturalı cihazlar var. 3U Tools programı ile de cihazı kontrol ettirirsiniz. Hiç şüphe kalmadan kafanız rahat alırsınız. Önerim budur.
13 Pro düz 15'ten de daha iyi birçok noktada. Düz 15 yerine de 13 Pro alınmalı.

13 Pro'lar 40kdan başlıyor, 14 Pro'lar da 46kdan artık 13 Pro alıyorsa bence 14 Pro da alabilir.

14 Pro 50K'lerden başlıyor. Verebiliyorsa 14 Pro alsın elbette. 14 Pro düz 15'ten her yönüyle iyi cihaz. Veremezse de 13 Pro bakmalı.

Simdi hocam ben biraz baktım düşündüm ve dediğim gibi ikinci elden biraz tedirgin oluyorum sıfır almak varken ekstra şunu da sormam gerek 2 sene sonra 13 Pro'nun piyasası hala devam eder mi sizce satabilir miyim ne de olsa o zaman garanti olmayacak satmam daha zor olmaz mı?

Simdi hocam ben biraz baktım düşündüm ve dediğim gibi ikinci elden biraz tedirgin oluyorum sıfır almak varken ekstra şunu da sormam gerek 2 sene sonra 13 Pro'nun piyasası hala devam eder mi sizce satabilir miyim ne de olsa o zaman garanti olmayacak satmam daha zor olmaz mı?

Hocam sen 13 Pro'yu o kadar dememe rağmen sıfır mı almayı düşünüyorsun şu anda?

İkinci el 13 Pro'lar 40k, ikinci el 14 Pro'lar 46k, sıfır 15'lerde 46kdan başlıyor.

Hocam sen 13 Pro'yu o kadar dememe rağmen sıfır mı almayı düşünüyorsun şu anda?

Hayir ben 13 Pro'nun teminini nasıl bulabilirim belki parçası değişti onu nasıl bilecegim?

İkinci el 13 Pro'lar 40k, ikinci el 14 Pro'lar 46k, sıfır 15'lerde 46kdan başlıyor.

Fiyatlar güzel ama temiz nasıl bulabilirim o sorun benim için parça değişimi vs olduysa nasıl anlayacagim.

Almaya giderken yanınızda laptop götüreceksiniz. Bir kafede oturup 3uTools programına bağlayacaksınız telefonu oradan bakacaksınız. Bakamam derseniz de sıfır 15 ler var 46 k ya sarı sitede.

Hayir ben 13 Pro'nun teminini nasıl bulabilirim belki parçası değişti onu nasıl bilecegim?

Fiyatlar güzel ama temiz nasıl bulabilirim o sorun benim için parça değişimi vs olduysa nasıl anlayacagim.
.

Geri
Yukarı