Dell Insprion N5110 Oyunlarda Kasma

beenwew11

Hectopat
Daha fazla  
Benim Dell Inspiron N5110 laptopum çok rahat kaldırabileceği oyunlarda bile 5 FPS falan veriyor. Mesela TF2, CS:GO, Garry's Mod, Besiege gibi çok az donanım isteyen oyunlarda bile çok fazla kasıyor. Fakat Skyrim'de bir kez bile kastığını görmedim. Hatta GTA 5 te bile CS ya da G.Mod'dakinden daha az kasıyor (önceden GTA'da bile kasmıyordu ama). Bu olay 3 ay önce falan olmuştu, laptopu 2 kez temizledim macun sürdüm, 1 kez de format attım ama yine de düzelmedi. Normal oynuyordum, ertesi gün girdiğimde PC bu haldeydi. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm oyunlarda kasmayacak bir bilgisayar yok. Çünkü bilgisayarın donanımı kadar oyunun kodlanması da önemli. Bilgisayar ne kadar iyi olursa olsun dandik kodlanmış iyi optimizasyon yapılmamış bazı oyunlarda ne olursa olsun kasar. Ama çok bilindik kaliteli oyunlarda kasıyorsa işte o zaman donanım yetersiz diyebiliriz. Normalde donmadan takılmadan oynadığın oyunları artık eskisi gibi oynayamıyorum diyorsan bilgisayarın sıcaklık değerlerini bi kontrol etmeni öneririm bu tür kasmalar takılmalar sıcaklıktan dolayı olur.

Tüm oyunlarda kasmayacak bir bilgisayar yok. Çünkü bilgisayarın donanımı kadar oyunun kodlanması da önemli. Bilgisayar ne kadar iyi olursa olsun dandik kodlanmış iyi optimizasyon yapılmamış bazı oyunlarda ne olursa olsun kasar. Ama çok bilindik kaliteli oyunlarda kasıyorsa işte o zaman donanım yetersiz diyebiliriz. Normalde donmadan takılmadan oynadığın oyunları artık eskisi gibi oynayamıyorum diyorsan bilgisayarın sıcaklık değerlerini bi kontrol etmeni öneririm bu tür kasmalar takılmalar sıcaklıktan dolayı olur.
Haklısın ama aşırı bir ısınmada yok ve csgo yada gta 5 çok rahat oynarken nasıl birden 1 gecede bilgisayar kapalıyken sıkıntı çıkıyor ben bunu anlayamıyorum ve laptopu daha dün temizledim ısınmayla alakalı bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı