Dell Laptop Ekrana Görüntü Gelmiyor

cgtysf

Hectopat
Arakdaşımın laptopunun Power tuşuna basıldığında ekran siyah olarak açılıyor. Fan çalışıyor fakat Windows çalışmıyor. Boot menusünü açmaya çalıştık F2 F12 delete gibi tuşları denedik Boot menuye de ulaşamadık. Dediğine göre daha önceden webde gördüğü bir tuş kombinasyonuyla PC'yi sorunsuz çalıştırmış fakat o tuş kombinasyonunu şu an bulamıyoruz, nasıl bulabiliriz veya cihazın sorunu nedir?

Öncelikle selamünaleyküm benim de Dell Inspiron 1564 modeli var yalnız ekran bir türlü gelmiyor siyah ekran ekran testi vardı d+ güç tuşu ekran geliyor rengarenk oluyor test bitiminde gelmesi gerek gene gelmiyor üstüne şeyi denedim şarjı bataryayı çıkarıp güç tuşuna basılı tutup 30sn 10 dk sonra açmayı denedim lakin gene olmadı bu sayfada bir de diğer sayfaları inceledim işte bu mavi ekran falan geliyordu ilk zamanlar ama hiçbir türlü sorun gidersem de sıfırlasam da gene aynı mavi ekran geliyordu şey diyorlar yanlış bilmiyorsam güvenlik modu ekranı her neyse bu ekranın geldiğini nereden biliyorum ekran yok ama ara kabloyla ekranı başka mönitere yansıtıp oradan bakıyordum neyse baktım oda geçmiyor en son bu sayfa da okumuştum sanırım format at düzelir hesabı bu sefer monitörü gene bağladım BIOS menüsüne giremedim ondan sonra harddiski benim diğer leptoba bağlayıp BIOS'dan format attım gene ekranı gelmeyen leptoba Dell'e yani takdım ekran gene yok gene ara kabloyla monitöre bağladım baktım bu seferde tam açılıyor işletim sistemi kurulmuş bir vaziyette açılıyor sapasağlam neyse ama monitör ile gözüküyor ekranda gene randıman yok bende Casper var laptop monitörü çalışıyor ama laptopun şarjı olmadığından kullanamadım baktım ölçülere ekranı gelmeyen laptopla yani Dell ile ekran boyutu aynı takmayı düşündüm sonra bana saçma geldi dedim buraya sorayım belki yardımcı olursunuz saçma gelen şey şu eğer monitör bozuksa ekran testinde niye ekranı çalışıyor, şimdi değiştirirsem gene aynı şey olursa gene boşuna değiştirmiş olacağım diye şimdilik değiştirmedim belki sistemsel çözülebilir bir sıkıntı vardır diye şimdi bana yardımcı olursanız sevinirim bu kadar yazmamın sebebi de yaptığım işlerin olumsuz olması ve kullandığım yöntemlerin hepsinden sizi bilgilendirmek için yardımcı olursanız çok güzel olur 3 gündür uğraşıyorum aklıma başka hiçbir şey gelmiyor çok da araştırdım ama başka bir yol bulamadım beklemedeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı