Dell laptop yükseltme yapılabilir mi?

andrewgarfield

Kilopat
Elime yeni geçen bir Dell laptop var. İçinde Windows XP kuruluydu, ben de elimde halihazırda olan Windows 7’yi kurdum. Fakat bilgisayar aşırı ağır. YouTube videoları dahi bir süre sonra kasıyor. Anakart model Dell 0Y478G yazıyor, chipsette GM965 ve socket 479 mPGA. Buna işlemci, GPU ve RAM gibi yükseltmeler yapılabilir mi? Şu anki işlemci, Celeron 560.

Yanlış Bilgilendirme
Elime yeni geçen bir Dell laptop var. İçinde Windows XP kuruluydu, ben de elimde halihazırda olan Windows 7’yi kurdum. Fakat bilgisayar aşırı ağır. YouTube videoları dahi bir süre sonra kasıyor. Anakart model Dell 0Y478G yazıyor, chipsette GM965 ve socket 479 MPG'a. Buna işlemci, GPU ve RAM gibi yükseltmeler yapılabilir mi? Şu anki işlemci, Celeron 560.

İşlemci yükseltmesi yapamazsınız ama RAM yükseltmesi yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekteki işlemcilerden PGA olanları düşünebilirsin. Mevcut olandan biraz daha fazla ısınırlar ama ısınma sorunu yaşamıyorsan bunlarla da yaşamanı beklemem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı