Dell M4700 High Sierra kurulumu

egesrkn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Magazacılık
Dell M4700 laptopuma 10.13.2 High Sierra kurdum. BIOS'dan optimusu iptal edebiliyorum ama ya siyah ekran yada elma işaretinde takılıyorum. Clover'da inject Nvidia gibi bütün seçenekleri denedim ama aynı. Optimusu devreye soktuğumda HD4000 ile sorunsuz açılıyor ve K2000M'de gözüküyor. Xuda driver yükledim yine aynı, Web driver Quatro kartlar için olur mu bilmiyorum ama denedim hata alıyorum.
Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell M4700:
  • Intel Core i7 3740QM
  • 16 GB RAM
  • Nvidia Quatro K2000M 2GB

Hocam High Sierra 10.13.2 kurulumu yaptım.İntel HD4000 ile kullanıyorum. BIOS'tan Optimus özelliğini kapatabiliyorum ama Nvidia ile siyah ekran hatası alıyorum. Clover da nvda_drv=1 gibi komutları denedim ama siyah ekranı geçemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı sistemlerde BIOS'dan Optimus'u kapatabilsen dahi, görüntüleme işlemi dahili GPU üzerinden gerçekleşiyor. Yani Optimus kapalı olsa dahi, sadece ekran kartı devrede olsa dahi, görüntü hazırlanmak üzere ilk önce dahili GPU'ya gidiyor ardından Nvidia'ya geçerek işlem görüyor. O yüzden tam kapatılıyor mu yoksa bu şekilde geçici olarak mı devre dışı bırakılıyor tam bilinmiyor.

Anladım hocam muhtemelen öyle bişey var çünkü komutlara gerek kalmadan açılması gerekiyor. İlginiz için teşekkürederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı