Dell XPS 15 9560 High Sierra kurulumu başarılı değil

yakup4950

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben Dell XPS 15 9560'e macOS High Sierra yüklemek istiyorum. Birkaç deneme yaptım ama başarılı olamadım bana bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
7th generation Intel® Core™ i7-7700HQ Quad-Core Processor (6M cache, up to 3.8 GHz)
15.6” FHD (1920x1080) ınfinityedge display
Intel® HD Graphics 630 NVIDIA GeForce® GTX 1050 with 4 GB GDDR5 Graphics
Killer™ 1535 Wireless-ac 2x2 + Bluetooth 4.1 Intel® 8265 Wireless-ac 2x2 + Bluetooth 4.1 miracast™ capable
PC genel olarak bu. Clover ekranını geçtiğimde NVMe SSD'mi görmüyor. Laptop üzerinde bulunabilecek tek depolama, başka slot yok.
Harici SSD kutusuyla harici bir SSD içine kurulup yapıp tekrar Boot ettiğimde hata veriyor.

Diskinizin GPT olduğundan emin olup bu imajı deneyin.

Wi-Fi çalışmayacaktır, Intel desteklenmiyor.

Diskinizin GPT olduğundan emin olup bu imajı deneyin.

Wi-Fi çalışmayacaktır, Intel desteklenmiyor.

Harici SSD üzerine macOS HS yüklemeyi ve çalıştırmayı başardım. Sıkıntı şu an NVMe SK Hynix 512 GB M.2 SSD görünmüyor. GPT olarak başka bir PC üzerinde içindeki her şeyi sildim ama yine de görmedi. Bunu nasıl tanıtacağım?

Dostum, böyle devam edeceksen sana yardımcı olamayacağım. İmaj sorusuna cevap vermedin, üstelik sistemin için Catalina daha iyi olacakken, High Sierra kuruyorsun. Hadi diyelim ki 32 Bit uygulamalar için Catalina kurmak istemiyorsun, onun yerine de Mojave var. Onu da geçtim, bizim imajlarımızda M.2 NVMe SSD desteği mevcut.

Dostum, böyle devam edeceksen sana yardımcı olamayacağım. İmaj sorusuna cevap vermedin, üstelik sistemin için Catalina daha iyi olacakken, High Sierra kuruyorsun. Hadi diyelim ki 32 Bit uygulamalar için Catalina kurmak istemiyorsun, onun yerine de Mojave var. Onu da geçtim, bizim imajlarımızda M.2 NVMe SSD desteği mevcut.
Kusura bakma laptop çöktü, ben de biraz heyecan yaptım haliyle. HS kurma isteğim tamamen 1050 Ti çalışabileceğini söyledikleri içindi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran Kartı: macOS uyumluluğu konusunda en önemli konulardan birisi ekran kartı. Her ne kadar biz sistemi toplarken GT 1030 kullanmış olsak da Apple halen daha NVIDIA’nın macOS Mojave sürücülerini yayınlamasına izin vermiyor. Haziran ayında yeni macOS sürümü duyurulacak olmasına rağmen Mojave’de GT/X 1000 ve RTX serisi ekran kartlarını kullanamıyorsunuz. Bu bağlamda ya işlemci içindeki iGPU’yu kullanacak ya da AMD’ye yöneleceksiniz. Ya da GT/X 1000 serisi kullanmakta ısrarcı iseniz High Sierra kuracaksınız. Kim demiş bakalım.
Kim söyledi? Siteyi ve Moderatörü boş yere meşgul ediyorsunuz.
Mimar olduğum için çizim programları kullanıyorum ve ekran kartı olmadan bu programlar verimsiz çalışmakta. Neyse, açıklama yapmama gerek yok. Çok gereksiz bir tavrın, tutumun var.

Bu bağlamda ya işlemci içindeki iGPU’yu kullanacak ya da AMD’ye yöneleceksiniz.
Masaüstü sistemler için 1050Ti çalışabilir. Kimse size burada veya videoda laptoptaki 1050Ti macOS'da çalıştırabilirsiniz diye bir şey söylemedi. İyi forumlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı