DELL mi? ASUS mu?

• Konuyu başlatan Serkan KONUKCU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 6B
S

Serkan KONUKCU

Ziyaretçi
Arkadaşlar bir çok kez konu açtım. Fakat her kafadan bir ses çıkınca benim de kafam karışıyor.

Şimdi ben şöyle söyleyeyim.

RAM= 8 GB veya 4 GB eğer çok bir fark yoksa 4 GB de olabilir, daha düşük olmasın.

Ekran kartı modeli ve boyutu= Nvidia Geforce GT840M ve 2 GB aşağısı olmasın. Yani çift ekran kartı da olabilir. İntel HD Graphics, Nvidia Geforce ikisi bir arada da olabilir.

İşlemci= Intel Core i5 olsun. Eğer performanstan çok kayıp olmayacaksa i3 de olabilir.

HDD= 1 TB ve 500 GB arasında çok bir fark yoksa 500 GB olabilir.

Sistem= Arkadaşlar bir de FreeDOS olmasın. Windows isletim sistemi olsun. Gerçekten uğraşamıyacağım.

Arkadaşlar biraz sistem toplama gibi oldu, fakat her özellik bir birine uyacak diye bir şey yok. Gerçekten kafam çok karıştı, sizi de yorduysam özür dilerim.

Yani dediğim gibi RAM kısmına geldiğimizde 4 GB ve 8 GB arasında çok bir fark yoksa 4 GB uygun olabilir, ekran kartı 2 GB' tan aşağıya olmasın.

Tabi DELL ve ASUS arasında bi konu bu. Fiyat aralığı 1300-1800. Belki de 1800 TL' de çıkaramayacağım. Lütfen " 100 TL daha koy sunu al " demesseniz sevinirim, çünkü bu parayı bile zor çıkaracağım. Bu fiyatı aralığını geçmesin yeter RAM 4 GB olsa HDD 500 GB olsa da yeter. Ama yeter ki bu fiyat aralığını geçmesin, ama eğer mesela 8 GB 1 TB gibi özelliklere sahip olup fiyat aralığı bu şekilde ise öyle de olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye eğer öğrenciyseniz, DreamSpark'tan ücretsiz bir şekilde lisans alabilirsiniz. FreeDos olamayan modelini bulamadım. Bütçenize uygun, aynı modelin bir de 4 GB RAM'li modeli var, bir adet 4GB RAM sonradan ekleyebilirsiniz. www.ebrarbilgisayar.com: Asus X550JK-XO012D Notebook

Öğrenciyim bu DreamSpark olayını biliyorum, fakat uğraşmak istemiyorum. Dediğim gibi RAM 4 GB veya HDD 500 GB de olabilir. Dediğim gibi FreeDOS olmasin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı