Dell N5010 - Mac OS X 10.10 kurma girişimi - karşılaşılan hatalar

Mechastyler

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Proje Yöneticisi
Recep Beyin rehberlerinden yola çıkarak i5 işlemcili ATI ekran kartlı Dell N5010 dizüstü bilgisayarımı Hackintosh'a dönüştürmeye çalışıyorum.

Clover ile boot edip kurduğumda aşağıdaki görüntüyü alıyorum.

irdmDhi.jpg

Chameleon ile boot edip kurduğumda aşağıdaki ekrandan ötesine geçmiyor.

QDvBAvV.jpg

Aldığım hataların sebebini bilen var mı?

Aşağıdaki yöntem ile ekran kartları sürücülerini taşıyın.
  • Alternatif olarak Single User Mode'da boot ederek Kext'leri başka bir klasöre de taşıyabilirsiniz (Clover'da boşluk tuşuna, Chameleon'da ise ok tuşlarına basarak seçebilirsiniz bu modu). Single User moduna girdikten sonra çalıştıracağınız komutlar:

Kod:
    Kod:
    fsck -fy
    mount -uw /
    mkdir /kext_backup
    cd /System/Library/Extensions
    mv AppleIntelHD* AppleIntelSNB* AppleIntelFramebuffer* AMDRadeon* ATI* GeForce* NVDA* /kext_backup
    rm ../Caches/com.apple.kext.caches/Startup/kernelcache
    reboot

Ayrıca USB / EFI / CLOVER / kexts / 10.10 içinden FakeSMC.kext dışındaki kextleri silin.

@montezuma cevap verdiğiniz için teşekkürler. Yazdıklarınızı gerçekleştirdim. Bu sefer de komutlardan sonra ekran gelmiyor maalesef. Kurulum aşamasına geçemiyor bilgisayar.

Edit: Komutlarla "AMD" Kext'lerinin silinmediğini fark ettim. TransMac ile elle sildim, lakin başladığım noktaya döndüm. Yani aynı komut satırında kalıyor, kurulum ekranına ulaşamıyor bilgisayar.

Belirtmek gerekirse, sistem üzerinde AMD ekran kartı var ve artı olarak UEFI bios desteklenmiyor.

Son düzenleme:
USB içinde kext:backup dosyası oluşmuş olması lazım. Ordan Intel ile ilgili kextleri, USB / SYSTEM / Library / Extensions içine taşı.Tekrar dene

Chameleon ile denerken boot ekranında -v -x -f GraphicsEnabler=Yes cpus=1 npci=0x2000 komutları ile denermisin

Sayın Montezuma; Sizin laptoplar için oluşturmuş olduğunuz raw dosyası ile Dell N5010 cihaza kurulumu gerçekleştirdim. Fakat usb haricinde boot etme konusunda sıkıntı yaşıyorum. ( Cloverı EFI içerisine doğrudan kopyaladığımda boot edilebiliyordu fakat bu sefer de klavye çalışmadı) . Ayrıca ekran kartı ve wifi için gereken kext dosyalarını yüklememe rağmen çalışmadı. ( USB den boot etmemle bir ilgisi olabilir mi ? ). Bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı