Dell n5110 bios güncelleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Doom06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
.
Arkadaşlar, bilgisayarın bios' unu güncellemek istiyorum. Zira Windows 7' iken bile aynı bios sürümünü kullanıyordum. Dell' in orijinal sitesinden indirmek istiyorum. Ama birkaç sorum olacak :
  1. Aşağıda vereceğim linkte sadece Windows 7 ve Windows 8 şeklinde filtreleyebiliyoruz. Ama ben Windows 8.1 64-bit kullanıyorum. Windows 8 biosunu kursam sorun olur mu?
  2. Sistemi Windows 8 şeklinde, kategoriyi bios şeklinde ve dili Türkçe şeklinde (Daha fazla filtre kısmında seçilir) seçince 2 adet bios dosyası kalıyor. Üsttekini mi indireceğiz yoksa alttakini mi?
  3. İkisininde uzantısı ''exe'' sistem açık iken bios' u güncelleyebilir miyiz? Yoksa Recep abi' nin yaptığı gibi usb' ye atıp bios üzerinden mi güncellemek zorundayız? Zira her iki seçenekte de bu yazıyor ;
Kod:
Bu dosya otomatik olarak indirdikten sonra kendi kendine kuracaktır. gerekli yeniden başlatın

Bu link.

Yardım ederseniz çok mutlu olurum.

@MF , @Murat5038 , @Recep Baltaş , @Berke Kan , @Egemen .

Aynı marka/modele sahibim. BIOS sürümü A11 olacak. Yani üsttekini indirin ve direk Windows üzerinden kurun. Kuruluma başlamadan programları kapatmayı unutmayın.

Aynı marka/modele sahibim. BIOS sürümü A11 olacak. Yani üsttekini indirin ve direk Windows üzerinden kurun. Kuruluma başlamadan programları kapatmayı unutmayın.

Arka planda çalışanları da mı yoksa sadece penceresi açık olan mı?

A11 olanı indirip masaüstünden yönetici olarak çalıştır ok ok tıkla bekle. Bilgisayar açılırken bios'a gir default ve save işlemini yap.
Teşekkürler daha sonra denerim. Konu kilitlenebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı