Dell S2422HG alınır mı?

Makaleler
3
Merhabalar. Bugün tavsiyeler üzerine Dell S2422HG modelini sipariş ettim fakat sonradan gördüm ki monitörde bazı sorunlar varmış. Ghosting olduğunu ve G-Sync açılmadığını duydum. Bunlar doğru mu? Sizce sipariş ederek yanlış mı ettim?

Merhaba,

Ben eşime aldım kullanıyor ama hiç beğenmedik ASUS TUF VG24vq kullanıyorum, benim monitörün yanında renkleri çok cansız soluk kalıyor.

Merhabalar. Bugün tavsiyeler üzerine Dell S2422HG modelini sipariş ettim fakat sonradan gördüm ki monitörde bazı sorunlar varmış. Ghosting olduğunu ve G-Sync açılmadığını duydum. Bunlar doğru mu? Sizce sipariş ederek yanlış mı ettim?

24 inch için alınabilecek en f&p ürün 1500 1600 bandına o fiyata o kalitede IPS ürün bulamazsınız. Bende Dell 2721DGF aldım. Dell'den aşırı memnunum TUF önermem çok sorun yaşarsınız.

Renkleri ayarlardan IPS'e benzer hale getirebiliyorsunuz.
Ama ben olsam IPS panel bakarım.
Ghosting ve smearing var çünkü.
IPS panellerde hem böyle şeyler yok, hem ayar yapmadan da güzel görüntü veriyor.
Curved olduğu için alınmaz bence.
Bu monitörle RTX 3060 Ti kullanıyorum, hiç stuttering tarzı problemler yaşamadım. G-sync açılmasa da önemli değil bence.

(Curved olduğu için alınmaz derken, VA'nın tek artısı Curved olması. Bu da bence monitör seçimini pek etkilemez. Ben ilk kez VA panel kullanacaktım, bilerek aldım. Seçme hakkım olsa şu anda IPS seçerdim.)

Son düzenleme:
IPS panellerde hem böyle şeyler yok, hem ayar yapmadan da güzel görüntü veriyor.
Bu monitörle RTX 3060 Ti kullanıyorum, hiç stuttering tarzı problemler yaşamadım. G-sync açılmasa da önemli değil bence.
IPS paneller de çok pahalı hocam maalesef bütçe yetmiyor. Bir de hocam curved olması neyi etkiliyor?

Ghosting sorunu olduğunu duymuştum ama kronik mi bilmiyorum G-Sync problemi hakkında bilgim yok

Bu monitörle RTX 3060 Ti kullanıyorum, hiç stuttering tarzı problemler yaşamadım. G-Sync açılmasa da önemli değil bence.

IPS panele çevirelecek ayarları bana söyler misiniz?

Bu bahsettiğin sorunlar doğru. Ghosting var zaten her VA panelde olduğu gibi. Ayrıca IPS paneldeki görüntü kalitesini, keskinliğini alamıyorsun bu VA panellerde.

Geri
Yukarı