Dell S2422HG Servis Deneyimi

Monitör
DELL S2422HG
Merhabalalar,

Bu monitörü Türkiye'de ilk alanlardan birisiyim. Detaylı bir inceleme paylaşmıştım, bir komunite oluşturup monitörü detaylı ve bilgili arkadaşların desteğiyle iyice inceledik. Birkaç arkadaşın almasına vesile olduk vesaire. Bakmak isterseniz "Buradan" bakabilirsiniz.
O zamanlar arada tek tük yazan arkadaşlar vardı ve bende böyle bir problem yoktu lakin geçen günlerde yaşadım. Üşengeç olduğum için direkt teknik servisi aradım.

-Monitör arkasındaki servis etiketini "DELL DESTEK" sitesinde sorguladığımda garanti bilgimi vs. görebiliyordum. Bir teknik destek arkadaşa bağlandım kısa bir bekleme ardından.
Kendisine sorunu anlattığımda hemen yardımcı olabileceğini, adres fatura bilgimi ve power kablo göndermeyi teklif etti ücretsiz bir biçimde. Eğer elimde varsa başka bir kabloyla denememi, yoksa da başka bir monitör ile değişim sağlayabileceklerini belirtti.
-Ben PC'min power kablosuyla denediğimde ise aynısını yaptığını söyleyince, Ürün fotoğraflarını istedi (Ürünün panelinde çizik, kırık olamaması gerekiyor. Benim sol alt çerçevede sigara yanığı izim vardı, kabul ettiler.).
-Gerekli bilgileri aldıktan sonra telefon görüşmesini sonlandırdık. Bana yarın sabah stok bilgisini kontrol edeceğini, varsa ürünün aynısının "UPS" ile yollanacağını, yoksa bir üst model ile değişim sağlayabileceklerini belirttiler.
-İşin güzel kısmı ise sizden monitörü kargolamanızı istemiyorlar. Zor duruma sokmadan hallediyorlar.
-2 gün sonra UPS kuryesi, yenilenmiş bir monitör getirdi kutulu bir biçimde. Eski monitörümü kutulayıp geri verdim.

Buradan Dell Türkiye yetkililerine teşekkür ediyorum. Diğer yetkili servisler gibi ürünü kargolayıp, saçma sapan tamir süreleri ve kargo süreleriyle beni uğraştırmadıkları için. Bu sorunu yaşayan diğer arkadaşların haklarını araması ve teknik servisten korkmaması adına yazıyorum. Gelen ürün yenilenmişti ama gayet sıfır üründü. Çizik, kir toz yoktu. Bildiğiniz Kutulu sıfır ürün şeklinde geldi. Yardımcı olmak ümidiyle.

Saygılar, iyi forumlar.

Değişim de direkt fabrikadan yeniden sipariş geçmiyorlar mıydı? Artık ellerinde stok bulundurma olayı mı başlamış? Ellerinde olması iyiymiş.

Tekrardan hayırlı olsun o zaman hocam. Memnun olduğunuza sevindim.

Geri
Yukarı