Dell S2716dg 144 Hz monitör 60 Hz gösteriyor

Derin Yılmaz

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Dell S2716DG
Monitörüm Dell S2716dg. 144 Hz ama 60 Hz gosteriyor. Araştırdığımda ise DisplayPort olduğunu öğrendim ama hangisi bilmiyorum. VGA'ya bağladığımda 60 Hz kalıyor ve HDMI ile bağlarsam monitor hiç açılmıyor kasa çalıştığı halde. Nasıl düzelir?

Dosya Ekleri

• 20221018_113203.jpg
    20221018_113203.jpg
    158,3 KB · Görüntüleme: 49
  • 20221018_113222.jpg
    20221018_113222.jpg
    118,4 KB · Görüntüleme: 47
China yazısınn altındaki, tek köşesi kesik olan display port. Ya çözünürlük ve Hz değerine uygun bir HDMI alın ya da bunlara uygun bir Display port alın.

1 tane boomer önerim var ama yine de deneyin. Bilgisayarı kapatıp HDMI ile bağlayıp bilgisayarı açmayı deneyin.

Dediğini anlamadım da? Biraz daha açar mısın? HDMI bağladığımda açılmıyor monitor ondan.

Demek istediğim monitör ve GPU aynı girişlere sahip kablo ile bağlanması gerektiğidir. HDMI bağlantı yaptığında görüntü gelmiyorsa sebepleri olur. Kablo bozuktur, GPU'nun HDMI soketi bozuktur, yanlış yere bağlıyorsundur, monitör üzerinden HDMI bağlantıyı seçmek gerekir vs vs.
kullandığın GPU nedir?

Demek istediğim monitör ve GPU aynı girişlere sahip kablo ile bağlanması gerektiğidir. HDMI bağlantı yaptığında görüntü gelmiyorsa sebepleri olur. Kablo bozuktur, GPU'nun HDMI soketi bozuktur, yanlış yere bağlıyorsundur, monitör üzerinden HDMI bağlantıyı seçmek gerekir vs vs.
kullandığın GPU nedi
bundan mı bahsediyorsun ?

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    10,2 KB · Görüntüleme: 33
Monitörüm Dell S2716dg. 144 Hz ama 60 Hz gosteriyor. Araştırdığımda ise DisplayPort olduğunu öğrendim ama hangisi bilmiyorum. VGA'ya bağladığımda 60 Hz kalıyor ve HDMI ile bağlarsam monitor hiç açılmıyor kasa çalıştığı halde. Nasıl düzelir?
Yapman gereken şey HDMI kablosu yerine Display Port kablosunu kullanman. Ekran kartında DP girişi var zaten. DP kablosu kullanırsan sorun kalmaz.

Mesajlarınız için teşekkür ederim. DisplayPort'u taktım ve yaptım. 144 Hz yaptığımda ekran kararıp geliyor sürekli ve 60 Hz yaptığımda düzeliyor. Kabloda mı sorun var yoksa ekran kartı mı kaldırmıyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı