Dell S2721DGF 165 Hz ve 10 Bit'e ayarlanmıyor

tRpSanctuary

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Dell S2721DGF monitörü aldım ve kurulum hakkında bazı noktaları yapamadım. 165Hz ve 10 bit derinliğine ayarlayamıyorum. 144Hz ve 8bit olarak kalıyor. Eski AOC monitörümdeki renkler daha canlı görünüyor. İkisi de IPS panel. DisplayPort ile bağlı şu an. Ayarları nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
aynı monitöre sahibim ekran kartım nvidia. çıkış renk derinliğini 10bite aldığım zaman görüntü gidip geliyor sürekli. 8 bitte de aralıklı olarak aynı sorunu yaşıyorum fakat 10 bit ayarda ekran sürekli göz kırpıyor . Siz sorunu çözebildiniz mi?@tRpSanctuary @clay camel

Renk canlılığının renk derinliği yani bit ile alakası yok. Renk derinliği sadece color bandingi azaltmaya yarar.

Ancak konunun çözümüne gelirsek; bant genişliği kısıtlamasından ötürü bazı monitörlerde yenileme hızını kısmadan FRC metodunu kullanamıyorsunuz. Bu tür monitörlerde bu yenileme hızı sınırı 120 Hz.

Sonuç olarak, yenileme hızını 120 Hz frekansına düşürdüğünüzde sorununuz çözülür büyük ihtimalle.

uzun süredir 165hz 8bit ayarlarda sorunsuz kullanıyordum bahsettiğim göz kırpma sorunu son zamanlarda meydana geldi. ekran saniyelik kararıyor ve görüntü yeniden geliyor. chrome da youtube da ve oyunlarda daha sık oluyor gibi çözüm bulamadım

Geri
Yukarı