Dell S2721DGFA Dimming ve Contrast ayarı

xious

Centipat
Daha fazla  
Şuradaki incelemede bu monitörün siyah renklerde ve ışık sızdırmada baya kötü göründüğünü söylemişler:

Burada sıkça tavsiye ediliyor bu model, ben genelde daha loş ortamda kullanacağım bu monitörü bu yüzden şüpheye düştüm. Kullananlar bu sorunu yaşıyor mu veya manuel ayarlarla çözebilen oldu mu?

Eğer durum böyleyse aynı fiyat aralığında bu kalitede başka ürün tavsiyelerine açığım.

Işık sızması ben göremedim ya da tam ne olduğunu bilmediğim için böyle sanıyorum. 2. Monitörümde ışık sızması direkt 90 derecelik açıyla bakıldığında, siyah ekranda aşırı gözüküyor. Ama Dell monitörümde 90 derece ile değilde, kafamı sağa sola götürünce belli oluyor. Dik bakınca bende yok kısacası.

Şuradaki incelemede bu monitörün siyah renklerde ve ışık sızdırmada baya kötü göründüğünü söylemişler:

Burada sıkça tavsiye ediliyor bu model, ben genelde daha loş ortamda kullanacağım bu monitörü bu yüzden şüpheye düştüm. Kullananlar bu sorunu yaşıyor mu veya manuel ayarlarla çözebilen oldu mu?

Eğer durum böyleyse aynı fiyat aralığında bu kalitede başka ürün tavsiyelerine açığım.
Ben, full uzay oyunlari oynayan biri olarak (karanlik ortamlardada, gerek oyunda gerek gercekte), ve VA panel kullanmis biri olarak soyleyeyim. Bana gelen S2721DGFA da IPS glow ve black uniformity'i farkedemiyorum bile.
IPS'ler de genel olan bir sorun bu. Tabii LG nin Nano IPS panellerinde daha cok sorun (Bahsettiginiz model LG nin Nano IPS panelini kullaniyor), ama benim fikrimce bu olu piksel veya ghostingden iyidir. Dell diger yandan da olu piksel konusunda en iyi marka.

En ideal durum OLED monitorleri beklemek olurdu. Ancak onlarin goruntusude hayal, fiyatlarida hayal.

IPS Glow her IPS monitorde olan ama orani tamamen kullanicinin sansina kalmis bir sorun. Yani model bazli kronik bir sorun yok. Ek olarak siyahlardaki kontrast orani da IPS'in bir eksisidir zaten. OLED , mini-LED, AMOLED vb. gibi teknolojilerin cikis amaci da budur.

Evet IPS'de dediğiniz gibi bir durum var ama aynı fiyat civarında +-15% bazı modellere baktığımda sanki bi tık bariz duruyor. Teste özel bir durum mu sizce?

1675699777615.png

Evet IPS'de dediğiniz gibi bir durum var ama aynı fiyat civarında +-15% bazı modellere baktığımda sanki bi tık bariz duruyor. Teste özel bir durum mu sizce?

Eki Görüntüle 1659429

Testte kullanilan cihaza da bagli bu durum. Cunku dedigim gibi evet bir ortalamasi olsa da kimine daha fazla kimine daha az glow'lu model gelebiliyor.

Eki Görüntüle 1659429
Dedigim gibi, LG panellerde (Dell'in de bu modelde kullandigi) black uniformity sorunu bilinen bir sorun. Ancak bu illa da cikacak demek degil. Bende o kadar az cikti ki yanlis test ettigimi sandim.

En son bu modelde karar kılıp aldım. Dimming testtekine göre baya az evet, haklıymışsınız. Tabi benim 2. ekran VA olduğu için baya fark ediyor yine de ama dert edilecek kadar değil artılarının yanında.

Geri
Yukarı