Dell S2721DGFa ekrana görüntü gelmiyor

TouchMyFlow

Hectopat
Uzun uğraşlar sonucu topladığım bilgisayara bir türlü görüntü gelmiyor çıldırmak üzereyim. Monitörüm Dell S2721DGFa. Tabletten HDMI kablosu ile test ettim monitörde sorun yok. Fakat DP kablosu ile de HDMI kablosu ile de hem anakart hem ekran kartına bağlamayı denedim bir türlü görüntü gelmiyor. Başta RAM'lerden birinin RGB'si yanmadığı için düzgün oturtamadığımı fark ettim. Çıkarıp taktım. Bu yüzden mi acaba diye sorun düşündüğüm için tek RAM çift RAM hatta RAM'lerin ikisini de çıkarıp denedim. Fakat hala çözüme ulaşamadım. Sorun nedir tam olarak ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• D095E47F-D61F-43AC-98A3-0CE746B23687.jpeg
    D095E47F-D61F-43AC-98A3-0CE746B23687.jpeg
    265,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun uğraşlar sonucu topladığım bilgisayara bir türlü görüntü gelmiyor çıldırmak üzereyim. Monitörüm Dell S2721DGFa. Tabletten HDMI kablosu ile test ettim monitörde sorun yok. Fakat DP kablosu ile de HDMI kablosu ile de hem anakart hem ekran kartına bağlamayı denedim bir türlü görüntü gelmiyor. Başta RAM'lerden birinin RGB'si yanmadığı için düzgün oturtamadığımı fark ettim. Çıkarıp taktım. Bu yüzden mi acaba diye sorun düşündüğüm için tek RAM çift RAM hatta RAM'lerin ikisini de çıkarıp denedim. Fakat hala çözüme ulaşamadım. Sorun nedir tam olarak ne yapmam gerekiyor?
Hocam geç gördüm fakat sorunu çözemediyseniz eğer anakartta yanan kırmızı bir ışık var, onun adı Ezdebugled olmalı. O neyde sorun olduğunu gösteriyor. Yakından çekip atabilir misiniz?

Hocam geç gördüm fakat sorunu çözemediyseniz eğer anakartta yanan kırmızı bir ışık var, onun adı ezdebugled olmalı. O neyde sorun olduğunu gösteriyor. Yakından çekip atabilir misiniz?

Sarı bir ışık yanıyordu. Anakartın kitapçığında DRAM yazıyordu. Ürünleri tekrar paketledim maalesef. Monitör hariç tamamını iade edeceğim. İade konusunda da çok problem çıkaracaklar gibi duruyor ama bakalım.

Sarı bir ışık yanıyordu. Anakartın kitapçığında DRAM yazıyordu. Ürünleri tekrar paketledim maalesef. Monitör hariç tamamını iade edeceğim. İade konusunda da çok problem çıkaracaklar gibi duruyor ama bakalım.
Dostum RAM’leri çıkartıp takmayı dener misin? Hangi led yanıyorsa bilgisayarın o bileşeninde bir sıkıntı oluyor fakat bu bozuk olduğu anlamına gelmiyor. Ben de aynı sorunu yaşamıştım. 1-2 defa RAM’leri çıkartıp taktığımda sorun düzeldi.

Dostum RAM'leri çıkartıp takmayı dener misin? Hangi LED yanıyorsa bilgisayarın o bileşeninde bir sıkıntı oluyor fakat bu bozuk olduğu anlamına gelmiyor. Ben de aynı sorunu yaşamıştım. 1-2 defa RAM'leri çıkartıp taktığımda sorun düzeldi.

Denenebilecek her şeyi denedim maalesef düzelmedi. Masaüstü bilgisayar konusunda hiç şansım yok. Kargoya verdim birçoğunu yarın da kalanları vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı