DELL S2721DGFA ekrandaki yazılar köşeli gözükmeye başladı

Akilon

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
DELL S2721DGFA
Tam olarak emin değilim ama disk temizleme yaptıktan sonra ekrandaki yazılar köşeli gibi gözükmeye başladı. Düz ve pürüzsüz biçimin kaybetti. Biraz araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım. Ekran kartım güncel durumda.
Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada tekrar söyleyeyim disk temizlemeden önce de var mıydı yoksa sonra mı oldu tam hatırlamıyorum.

Dosya Ekleri

• aaa.png
    aaa.png
    125,4 KB · Görüntüleme: 28
Tam olarak emin değilim ama disk temizleme yaptıktan sonra ekrandaki yazılar köşeli gibi gözükmeye başladı. Düz ve pürüzsüz biçimin kaybetti. Biraz araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım. Ekran kartım güncel durumda.
Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada tekrar söyleyeyim disk temizlemeden önce de var mıydı yoksa sonra mı oldu tam hatırlamıyorum.

Bana bu monitörü övüyorlardı dün ASUS alma diye çocuğa bin köşe yaptılar şimdi bu sorunlarla karşılaşan insanlar görüyorum Dell markası alınmaz teşekkürler.

Bildiğim kadarı ile Windows'un görünümünü ve performansını ayarla sekmesinde "ekran yazı tipi kenarlarını düzelt" diye bir seçenek olması lazım. Açık olup olmadığına bir bakarsan belki kapalıdır açarsan düzelebilir diye düşünüyorum. Umarım yardımım dokunur.

Bildiğim kadarı ile Windows'un görünümünü ve performansını ayarla sekmesinde "ekran yazı tipi kenarlarını düzelt" diye bir seçenek olması lazım. Açık olup olmadığına bir bakarsan belki kapalıdır açarsan düzelebilir diye düşünüyorum. Umarım yardımım dokunur.G
Gelişmiş sistem ayarlarındaki kısımdan bahsediyorsanız orası açık durumda.

Tamamdır şimdi hallettim. Bilgisayarıma ters tıkladıktan sonra gelişmiş sistem ayarlarından performans kısmının ayar sekmesine girip kendim sadece ekran kenarlarını düzelt demiştim. Sorun buymuş. Windows seçsin kısmına getirince düzeldi.

Bana bu monitörü övüyorlardı dün ASUS alma diye çocuğa bin köşe yaptılar şimdi bu sorunlarla karşılaşan insanlar görüyorum Dell markası alınmaz teşekkürler.
Yaklaşık 3 aydır sorunsuz kullanıyorum hocam. Çok az bir ışık sızması var o da ekran IPS olduğu için. Beni rahatsız etmiyor açıkçası.

Bildiğim kadarı ile Windows'un görünümünü ve performansını ayarla sekmesinde "ekran yazı tipi kenarlarını düzelt" diye bir seçenek olması lazım. Açık olup olmadığına bir bakarsan belki kapalıdır açarsan düzelebilir diye düşünüyorum. Umarım yardımım dokunur.
Teşekkürler hocam. Dediğin kısma bakmıştım fakat sen söyleyince tekrardan bakayım dedim işime de yaradı :)

Konuyu ben kapatabiliyor muyum bilmiyorum ama sorunum düzeldi.

Geri
Yukarı