Dell vs Monster

Monster vs Dell

• Monster Özelleştirilmiş

• Dell 7567

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Arkadaşıma aldığımız Msi dizüstü bilgisayarında ekranda ölü piksel çıkmıştı. Gtx 960m takılıydı modelini tam hatırlamıyorum. Yani bir oyuncu bilgisayarıydı diyebiliriz.

Öte yandan kuzenime Monster Abra bir bilgisayar aldık ve memnunuz. 1 seneyi geçmiştir alalı. Dell konusunda pek bilgim yok ama üzeceğini sanmıyorum.

@Oreki Kusursuz demedim zaten, sadece işinde iyi diyorum.Bende yarın MSI alırım, ekran kartında sorun çıkar, veririm servisine, kullanıcı hatası dışında olan bir olay servis gerisini halleder.

Bende bir alt modeli sayılabilecek Dell 7559 var. Yaklaşık bir seneyi dolduracak, gayet memnunun. Bu doğrultuda Dell'i öneririm. Monster'in kronik bir hasta bilgisayar olduğu yönünde çok yorum vardı forumda. Doğruluğunu bilemiyorum.

Monster kullanıyorum. Arkadaşımda aldı. Adamlar 15gün içinde arayip memnunmusun diye soruyor. Arkadaşın anakartı bir sebep yüzünden yaktık. Servise yolladık. 2gün sonra yenisiyle değiştirip yolladılar ve her işlemde bilgilendirdiler. Dell ise çok fazla tavsiye edeni var monster gibi demekki oda güzel bilgisayar parana hangisi uygun geliyorsa onu almanı tavsiye ederim. Dellin servis konusunuda araştır seçimini yap.

@TackleBarry Monster seni pişman edecek ne yaptı?

Kardeşim bak 2 tane Monster kullanan arkadaşım var. GTX1060 olan Monster laptop oyun oynarken lol gibi bir oyunda bile fps yerlerde geziyor. 5 kere servise aynı şekilde geri yolluyorlar. Tüketici haklarına gidicek. Diğeri ise 4 tane Metin2 açınca sürekli mavi ekran alıyor hala cözemediler istersen bide onlarla konuş Monster'ın nasıl pişmanlık olduğunu detaylı anlatsınlar. Kendim gidip Kadıköy'de mağazasında 15.000 liralık bilgisayarlarını testte soktum. CPU 100 dereceyi geçmekle birlikte klavye dokunulmucak düzeye geldi. Benim Monster izlenimim bu sekilde kaliteden taviz veriyorlar.

Dell uzun yıllardır çok sevilen bir firma, Monster da güzel ürünler yapıyor ama çoğu kişi fan kalitesinden ve sıcaklık durumundan şikayetçi. Asus, MSI gibi cihazların da ısınma sorunu var. Karar yine en son sana düşüyor.

Hangi laptop'un emisyon verileri daha iyiyse ve nits değeri yüksekse onu tercih et. Firma i7-7700hq, full hd ips ekran koyuyor laptopa, fakat ekran parlaklığı değeri 210-250 nits gibi komik bir değere sahip olabiliyor. Kişisel tavsiyem imkanın varsa 270-300 nits arası parlaklığa sahip ve emisyonu iyi olan bir alet tercih etmen yönündedir.

Kardeşim bak 2 tane Monster kullanan arkadaşım var. GTX1060 olan Monster laptop oyun oynarken lol gibi bir oyunda bile fps yerlerde geziyor. 5 kere servise aynı şekilde geri yolluyorlar. Tüketici haklarına gidicek. Diğeri ise 4 tane Metin2 açınca sürekli mavi ekran alıyor hala cözemediler istersen bide onlarla konuş Monster'ın nasıl pişmanlık olduğunu detaylı anlatsınlar. Kendim gidip Kadıköy'de mağazasında 15.000 liralık bilgisayarlarını testte soktum. CPU 100 dereceyi geçmekle birlikte klavye dokunulmucak düzeye geldi. Benim Monster izlenimim bu sekilde kaliteden taviz veriyorlar.
Monster T7 v13.1 kullanıyorum. Hiç bi sorunla karşılaşmadım. Tam yükte 70 dereceyi geçmedi CPU ve GPU. Bozmadığın sürece bileşenlerde sıkıntı yoksa bozulmaz.

Geri
Yukarı