Deltarune Chapter 1'in Steam sürümü için Türkçe yama çıktı

EthemErsoy88

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Gümüşyaka, Silivri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: RTX 3050
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600H
RAM: 16 GB
İşletim Sistemi: Windows 11
Meslek
Öğrenci
Esenlikler. Birkaç gün önce BlueSoul Çeviri Ekibi'nin Deltarune Chapter 1 için yaptığı Türkçe yamayı oyunun Steam versiyonuna aktarmaya başlamıştım. Bu işlemi bitirdim ve çeviri ekibinin de izin vermesiyle birlikte oyunun Steam sürümüne aktardığım yamayı burada paylaşıyorum.
NOT: Bu yama Deltarune Chapter 2'nin Türkçe çevirisi değildir.
20230916141551_1.jpg

20230916141558_1.jpg

20230916141630_1.jpg

20230916141638_1.jpg

20230916141651_1.jpg
Yamanın Kurulumu
Yamanın nasıl kurulacağını anlatan metin belgesi paylaşacağım ZIP dosyası için bulunsa da yine de buraya yazmak istiyorum. Eğer buradan okumak istemiyorsanız ZIP dosyası içindeki "Kurulum.txt" dosyasını açarak yamayı nasıl kuracağınızı öğrenebilirsiniz. Şimdi kuruluma geçelim.
1. adım: İndirdiğiniz ZIP dosyasının içindeki lang ve mus klasörleri ile data.win dosyasını oyunun kurulu olduğu yere(varsayılan olarak "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\DELTARUNEdemo") atın. Gelen "Değiştirmek istiyor musunuz?" kutularına evet dedikten sonra yama kurulmuş olacak. Artık oyununuzu Türkçe bir şekilde oynayabilirsiniz.
Uyarı: Her ihtimale karşı dediğim dosyaları yedeklemenizi tavsiye ederim.

Bilinen Sorun(lar)
1. Chapter 1'i tamamen bitirdikten sonra credits ekranının bitişinde oyun aniden kapanıyor ve aşağıdaki hatayı veriyor. Bu hatayı nasıl düzeltebileceğimi bilemedim fakat merak etmeyin bu hata oynanışa etki etmiyor.
Kod:
of Draw Event
for object obj_CHAPTER_SELECT:

Variable obj_CHAPTER_SELECT.text_font(103283, -2147483648) not set before reading it.
at gml_Object_obj_CHAPTER_SELECT_Draw_0
############################################################################################
gml_Object_obj_CHAPTER_SELECT_Draw_0 (line -1)

İndirme Uzantısı
Anlatmam gerektiğini düşündüğüm şeyleri söylediğime göre yamanın indirme uzantısını paylaşmaya geçebilirim.
İndirme uzantısı: Deltarune Chapter 1 Steam Türkçe Yama.zip
Deltarune Chapter 1'in Türkçe Yamasını Yapan: BlueSoul Çeviri Ekibi
Türkçe Yamayı Oyunun Steam Versiyonuna Uyarlayan: EthemErsoy88

Sizlerden İsteğim
Yaptığım kontrollerde oyunda Türkçeye çevrilmeyen bir yer bulamasam da yine de eğer Chapter 1'de Türkçeye çevrilmemiş bir yer bulursanız rica ediyorum bu konunun altına yazın. Şimdiden teşekkür ederim.

Esenlikler. Birkaç gün önce bluesoul çeviri Ekibi'nin Deltarune chapter 1 için yaptığı Türkçe yamayı oyunun Steam versiyonuna aktarmaya başlamıştım. Bu işlemi bitirdim ve çeviri ekibinin de izin vermesiyle birlikte oyunun Steam sürümüne aktardığım yamayı burada paylaşıyorum.
not: bu yama Deltarune chapter 2'nin Türkçe çevirisi değildir.
yamanın kurulumu
Yamanın nasıl kurulacağını anlatan metin belgesi paylaşacağım ZIP dosyası için bulunsa da yine de buraya yazmak istiyorum. Eğer buradan okumak istemiyorsanız ZIP dosyası içindeki "Kurulum.txt" dosyasını açarak yamayı nasıl kuracağınızı öğrenebilirsiniz. Şimdi kuruluma geçelim.
1. adım: indirdiğiniz ZIP dosyasının içindeki lang ve mus klasörleri ile data.Win dosyasını oyunun kurulu olduğu yere(varsayılan olarak "C:\program files (x86)\Steam\steamapps\common\DELTARUNEdemo") atın. Gelen "değiştirmek istiyor musunuz?" kutularına evet dedikten sonra yama kurulmuş olacak. Artık oyununuzu Türkçe bir şekilde oynayabilirsiniz.
uyarı: her ihtimale karşı dediğim dosyaları yedeklemenizi tavsiye ederim.

bilinen sorun(lar)
1. chapter 1'i tamamen bitirdikten sonra credits ekranının bitişinde oyun aniden kapanıyor ve aşağıdaki hatayı veriyor. Bu hatayı nasıl düzeltebileceğimi bilemedim fakat merak etmeyin bu hata oynanışa etki etmiyor.
Kod:
of Draw Event.
for object obj_CHAPTER_SELECT:

Variable obj_CHAPTER_SELECT.text_font(103283, -2147483648) not set before reading it.
at gml_Object_obj_CHAPTER_SELECT_Draw_0
############################################################################################
gml_Object_obj_CHAPTER_SELECT_Draw_0 (line -1)

indirme uzantısı
Anlatmam gerektiğini düşündüğüm şeyleri söylediğime göre yamanın indirme uzantısını paylaşmaya geçebilirim.
indirme uzantısı: Deltarune Chapter 1 Steam Türkçe Yama.zip
Deltarune chapter 1'in Türkçe yamasını yapan: bluesoul çeviri ekibi.
Türkçe yamayı oyunun Steam versiyonuna uyarlayan: ethemersoy88.

sizlerden isteğim
Yaptığım kontrollerde oyunda Türkçeye çevrilmeyen bir yer bulamasam da yine de eğer chapter 1'de Türkçeye çevrilmemiş bir yer bulursanız rica ediyorum bu konunun altına yazın. Şimdiden teşekkür ederim.

Sorun galiba birden çok bölüm olmasıyla ilgili, çözmek için programlama bilmen lazım muhtemelen.

Geri
Yukarı