Deluxe 5A RTX3060 Ti alınır mı?

RAM --> G.Skill 16 GB(2x8) Ripjaws V siyah 3200MHz CL16.
İşlemci soğutucu --> Hyper 212 Black Edition.

Bu sistemi de buldum, ancak Ryzen 5 3600 ile 3060 Ti biraz darboğaz yapabilir. İşlemciye overclock yapmayı biliyorsanız overclock yaparak darboğazın önüne geçebilirsiniz.

Bu nasildir? Darbogaz olacagini sanmam.

Bu nasildir? Darbogaz olacagini sanmam.

Kötü değil ancak fiyatı fazla geldi, monitöre de bütçe bırakmak lazım malum. Ayrıca overpriced geldi bana.

Darboğaz olacağını ben de çok sanmıyorum en kötü dediğim gibi OC ile çözülebilir-di. Neden -di çünkü anakart B560 :) yükseltme yapmak istesek +1000 TL yazıyor. Tercih edilmese daha iyi bence.

Kötü değil ancak fiyatı fazla geldi, monitöre de bütçe bırakmak lazım malum. Ayrıca overpriced geldi bana.

Darboğaz olacağını ben de çok sanmıyorum en kötü dediğim gibi OC ile çözülebilir-di. Neden -di çünkü anakart B560 :) yükseltme yapmak istesek +1000 TL yazıyor. Tercih edilmese daha iyi bence.

O işlemci RTX 3070'de besler. Neden darboğaz olsun ki?

Monitör:

Sistem:

Anakart --> Gigabyte B550M S2H.
RAM --> G.Skill 16 GB(2x8) Ripjaws V siyah 3200MHz CL16.
SSD ---> Samsung 970 EVO Plus.
HDD --> WD 2TB Blue.
Kasa --> ASUS TUF Gaming GT301.
PSU --> Cooler Master 750W MWE V2.
İşlemci soğutucu --> Cooler Master Hyper 212 Spectrum.

Bu tek bir örnek, aramaya devam edeceğim.

Hocam kasa kötü değil mi? Ve PSU olarak CV650 daha iyi değil mi?

Hocam kasa kötü değil mi? Ve PSU olarak CV650 daha iyi değil mi?

Kasa iyi hocam, NZXT kasalar önü kapalı çok ısınır gibi görünse de aslında çok serin çalıştıran kasalardır; izlediğim videolardan bilirim. Malzeme kalitesi ve mühendislik sağ olsun. PSU olarak Cooler Master'ın PSU'su daha iyidir.
Kaliteli ama hava akışından mahrum bir kasa.

Garip kasalar gerçekten, önü kapalı ama parçalar serin. Bazen cidden fiziğe aykırı gibi geliyor :)

Kasa iyi hocam, NZXT kasalar önü kapalı çok ısınır gibi görünse de aslında çok serin çalıştıran kasalardır; izlediğim videolardan bilirim. Malzeme kalitesi ve mühendislik sağ olsun. PSU olarak Cooler Master'ın PSU'su daha iyidir.

Garip kasalar gerçekten, önü kapalı ama parçalar serin. Bazen cidden fiziğe aykırı gibi geliyor :)

Çok serin değil. Kullanan tanıdıklarım var.

Çok serin değil. Kullanan tanıdıklarım var.

Tabii ki 50 derecede çalıştıracak değil, ama beklenenden daha iyi performans sergileyebiliyor. Beklenen 75 derece alınan sonuç 67 falan olabiliyor. İsterse kasayı da değiştirebilir zaten illa NZXT'ye çakılı kalmak zorunda değil :)

Geri
Yukarı