Demirdöküm Aden 40 arızasında kalorifer yakmak tehlikeli mi?

Noirjk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, DD Aden kombisinde kalorifer ve su açınca musluk işaretinde kırmızı ışık yanıp sönüyor, 40 arızası diye geçiyormuş. Hafta içi kombici çağıracağım ancak onlar gelene dek geceleri hava çok soğuk, kombiyi çalıştırmam tehlikeli olur mu? Kalorifer ve banyo için. Yoksa gelene dek kapalı mı kalsın?

Sensör hatası var ama kullanım suyunda. Kalorifer suyu sensörünün ayrı olması lazım. Kombiler akıllı cihazlardır, sıcak suyu kapatıp kalorifer olarak açıp deneyin.

Bence riske gerek yok, birkaç gün idare edebilirsin diye düşünüyorum.
Daha yeni hastalık atlattım ve
Sensör hatası var ama kullanım suyunda. Kalorifer suyu sensörünün ayrı olması lazım. Kombiler akıllı cihazlardır, sıcak suyu kapatıp kalorifer olarak açıp deneyin.
Öyle bir seçenek maalesef yok. Ya sıcak su, ya kapalı ya da sıcak su ve kalorifer.

O nasıl bir kombi? Ben 2-3 marka kullandım öyle olay yok. İstediğim zaman sıcak suyu kapatır sadece kalorifer yakarım veya ikisi aynı anda.
Su tek başına düşürülse de sıfıra inmiyor sanırım, ayarı en düşüğe indirdiğimde hâlâ çalışıyor ve ışık yanıp sönüyor. Açma kapama olarak da dediğim gibi sadece üç seçenek koymuşlar. Kiracıyım, kombi detayını pek bilmiyorum. Bu hafta çözüleceğini umut ediyorum.

Kombi bu değil mi? Öyle ise üst soldaki yani musluk işareti olan düğme sıcak suyu açar kapatır.
Sağ üst kalorifer ve alt orta olan güç düğmesi.

Sıcak su düğmesi kapalı kalorifer düğmesi açık olduğunda hata kodu devam ediyor mu?

Dosya Ekleri

• demirdokum-aden-resetleme.jpg
    demirdokum-aden-resetleme.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 20
Kombi bu değil mi? Öyle ise üst soldaki yani musluk işareti olan düğme sıcak suyu açar kapatır.
Sağ üst kalorifer ve alt orta olan güç düğmesi.

Sıcak su düğmesi kapalı kalorifer düğmesi açık olduğunda hata kodu devam ediyor mu?

Ediyor.

Bu kombiyi sevmedim. Çift sistem çalıştıran eski bir model. Gerçi daha eski markalar bilirim ama onlarda bile tercih hakkı var.

Bu durumda kombiyi kapalı tutalım. Isı ayarlanamaz ise kombi kendini kapatmaz ve büyük sıkıntılar çıkar ama gerçi kombi akıllı ise o durumda çalışmaya izin vermez.

Bu kombiyi sevmedim. Çift sistem çalıştıran eski bir model. Gerçi daha eski markalar bilirim ama onlarda bile tercih hakkı var.

Bu durumda kombiyi kapalı tutalım. Isı ayarlanamaz ise kombi kendini kapatmaz ve büyük sıkıntılar çıkar ama gerçi kombi akıllı ise o durumda çalışmaya izin vermez.
Bu eve taşındım taşınalı sorunsuz tek bir tarafıyla karşılaşmadım, kombiyi kapalı tutacağım. Umarım gelen kombici kazıklamaya çalışmaz. Yardımın için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı