Sürprizbozan Demon Slayer hakkında görüşlerim

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

morrigann

Centipat
Daha fazla  
Hem animesini hem mangasını bitirmiş biri olarak Demon Slayer hakkındaki düşüncelerimi yazmak istedim. Öncelikle Demon Slayer'ın hikayesi aşırı sıradan ama animasyonu, çizimleri ve müzikleri oldukça güzeldi. Ana karakterimiz Tanjiro bana çok sıkıcı geldi. Elemanın hiç enteresan bir yanı yok, dümdüz karakter. Her savaş sırasında ana karakterimiz başta dayak yiyip sonra rage geçirip savaşı kazanıyor. Hep bu döngü olunca insan sıkılıyor tabii. Ayrıca anime o kadar eksik bir anime ki, Muzan'ın iblis oluş hikayesi saçmaydı, Nezuko'nun güneşi nasıl yendiği ve Muzan'ın kontrolünden nasıl çıktığı açıklanmadı, İlk 3 üst Ay'ın ölümü aşırı saçmaydı. Böylesine iyi karakterlerin çok saçma ölümleri olması beni animeden soğuttu. Hele Douma'nın ölümü bir ayrı saçmaydı. Özetle bana göre Demon Slayer aşırı abartılmış bir anime. Animeye puanım 10/5.

Son düzenleme:
Manga okumayı sevmeyen biri olarak animesini bende izledim fakat yeni çıkan son sezonu aşırı sıkıcıydı. Tanjironun tek badass sahnesi şu ejderhalı nefes formunu kullanmasıydı, dediğin gibi senin bahsettiklerini bende destekliyorum.

Tanjiro çok klişe bir ana karakter 3. sezonda kardeşini kurtarmak ile rastgele bir vatandaşı kurtarmanın arasında kalıyor. Ciddi ciddi arasında kalıyor bunun. Tanjiro'nun saçma ve klişe bir mc olduğunu o zaman anladım.

Artık yeni anime mc'lerinin sürekli iyilik meleği olması beni sinirlendiriyor. Gerek yok buna, her animede aynı şeyi görmek zorunda değiliz. Yeni bir şeyler yapsalar keşke.

Yeni konular

Geri
Yukarı