Deneme ve fasikül önerisi

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba Sosyal. TYT fen ve Sosyal adına sizden sizden deneme önerisi isteyecektim. Sosyali sadece deneme ile konu özetlerine bakarak halletmeyi düşünüyorum, o yüzden şimdiden denemelere başlayacağım. TYT feni de unutmaya başladığım için denemelerin faydalı olacağını düşünüyorum. Elimde Endemik fen denemesi var, yarısı çözülmüş. Kuzenim kullanmadığı için vermişti. 2-3 denemede 6-7 net çıkarınca moralim bozuldu, biraz daha orta bir deneme istiyorum. Ve kaliteli olması benim için çok önemli. Sosyali de tamamen kapatabileceğim, bütün soru tarzlarını içeren deneme arıyorum. 345'in de paragraf denemesini almak istiyorum. Deneme kitabı hakkında bilgisi olanlar acaba beni yönlendirebilir mi?

Fasikül önerisi de istediğimi belirtmiştim başlıkta. Daha çok fen dersleri için istiyorum. Tek tek SB alacağıma fasiküllerden gitmenin daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Kimya için denge ve organik, biyoloji için bitki biyolojisi, genden proteine ve enerji dönüşümleri, fizik için elektrik ve manyetizma fasikülü arıyorum. Sistemler için elimde Apotemi var. Yazın hatta konusunu açmıştım fakat sinir sisteminden sonrasına pek bakamamıştım artık ona da başlayacağım.

Önerilerinizi bekliyorum, iyi Sosyaller.

Hocam ben genellikle tonguçun kitapları veya deneme sınavlarını çözüyorum daha eğlenceli daha rahat anlayabiliyorum bir bakın derim deneme sınavlarına.

Tonguç aldığıma pişmanım. 4 matematik fasikülünü çözmeme rağmen bana pek katkı sağlamamıştı. O yüzden Tonguç önermezseniz sevinirim.

Hız yayınları, rasyonel yayınları, nitelik yayınları, endemik yayınları gibi yayınlara da bak derim.
Açı yayınları.

Bilgi Sarmalı, 345 ve Apotemi TYT fen denemelerinden memnum kalmıştım; çok da zor olduklarını hatırlamıyorum. Sosyal için ise Endemik ve 3D Simülasyon denemelerini çözmüştüm, Endemik kolay, 3D ise kolay-orta-zor olarak sınıflandırılmıştı.

Bilgi Sarmalı, 345 ve Apotemi TYT fen denemelerinden memnum kalmıştım; çok da zor olduklarını hatırlamıyorum. Sosyal için ise Endemik ve 3D Simülasyon denemelerini çözmüştüm, Endemik kolay, 3D ise kolay-orta-zor olarak sınıflandırılmıştı.

Bilgi Sarmalı'nı alabilirim hocam. TYT Matematik denemelerini çözüyorum. Bilgi Sarmalı önceliğim olacak. Apotemi'nin fen denemelerini Nisan sonuna doğru almayı düşünüyorum hocam. Endemik'ten net çıkaramadım diye kitabı duvara fırlatmıştım 😑 Biraz daha kolay olarak 3D alacağım gibi görünüyor.

Sosyal için Apotemi düşünüyorum, Apotemi yeni Sosyal denemesi çıkarmış, konu özeti de elimde var. Paralel götürebilirim. Sosyal için Endemik alacağım. Sosyali rahat yaparım diye düşünüyorum.

Hocam, peki bu denge, organik, genden proteine, enerji dönüşümleri, bitki ve fizik elektrik konuları için ayrı ayrı önerebileceğiniz fasikül ve soru bankaları var mıdır acaba? Aydın ve Çap'ın fasiküllerini düşünüyorum. Sizin de önerinizi alabilir miyim?

Hocam, peki bu denge, organik, genden proteine, enerji dönüşümleri, bitki ve fizik elektrik konuları için ayrı ayrı önerebileceğiniz fasikül ve soru bankaları var mıdır acaba? Aydın ve Çap'ın fasiküllerini düşünüyorum. Sizin de önerinizi alabilir miyim?
O konuların hiçbiri için fasikül kullanmadım, biyoloji için Biyoloji Portalı'ndaki PDF'leri ve MEB kitabını okumuştum, gayet yeterliydi diye hatırlıyorum. Manyetizma için ise şu sayfadan çok faydalandım, zaten manyetizmanın mantığını kavramanız yeterli soruları yapabilmek için. Üstüne 11 MEB kitabını çözmenizi de tavsiye ederim. Kimyada ise bir kaynak kullanmadığım için tavsiye veremeyeceğim.

O konuların hiçbiri için fasikül kullanmadım, biyoloji için Biyoloji Portalı'ndaki PDF'leri ve MEB kitabını okumuştum, gayet yeterliydi diye hatırlıyorum. Manyetizma için ise şu sayfadan çok faydalandım, zaten manyetizmanın mantığını kavramanız yeterli soruları yapabilmek için. Üstüne 11 MEB kitabını çözmenizi de tavsiye ederim. Kimyada ise bir kaynak kullanmadığım için tavsiye veremeyeceğim.

Teşekkür ederim hocam. Attığınız kaynakta konu anlatımı ile hareketli resimlere azıcık baktım. Gayet hoşuma gitti. O yazıyı okuyacağım. 11. sınıf fizik kitabını hocamız bize performans ödevi olarak vermişti iki dönem için. İlk dönem mekanik, ikinci dönem elektrik kısmındaki çözümlü örnekler ile ünite değerlendirmelerini çözdürmüştü. Oradan bir temelim var yani hocam.

Geri
Yukarı