Deneme ve fasikül önerisi

Kimya için denge ve organik
Hocam kimyadan fasikül çözmene gerek yok. Şu an AYT denemelerinde 11-13 net yapıyorum kimyadan, konuyu iyi öğrenmek önemlidir hiç fasikül çözmedim sadece 1 SB bitirdim. Çok soru tipi yok zaten sadece konuyu iyi öğrenmek önemli, ha bir de tonlarca istisna var dikkat edecen :D. Kimya ile ilgili sıkıntın varsa youtube'da "Kimya Adası" kanalını tavsiye ederim. Çok iyi anlatıyor. Tabi herkesin anlama ölçütü farklı, yetersiz hissediyorsan fasikül çözebilirsin ama kimya adası ve soru bankası yeterli geldi bana. Ha bir de hakkını yemeyeyim dershanedeki hocamın çok emeği var, mükemmel bir öğretmen o <3.

Son düzenleme:
Hocam kimyadan fasikül çözmene gerek yok. Şu an AYT denemelerinde 11-13 net yapıyorum kimyadan, konuyu iyi öğrenmek önemlidir hiç fasikül çözmedim sadece 1 SB bitirdim. Çok soru tipi yok zaten sadece konuyu iyi öğrenmek önemli, ha bir de tonlarca istisna var dikkat edecen :D. Kimya ile ilgili sıkıntın varsa youtube'da "Kimya Adası" kanalını tavsiye ederim. Çok iyi anlatıyor.

Yorumunuz için teşekkürler hocam. Fasikül derken sadece seçici konular için almayı düşünüyorum. Kocaman soru bankasında diğer konulara çok bakmam. En son denememde AYT'den 4 net yapınca aşırı afallamıştım. Elektrokimyaya geçeceğim için eski konulara da biraz kendimi vermem lazım sanırım :(

Kimya adasını takip ediyorum. 1 gecede sadece onunla çalışıp kimya sınavından 90 almıştım :D Soru tipi dediğiniz gibi çok yok, aslında kolay bir branş. Umarım sene sonuna doğru sizin gibi 11-13'leri görürüm :D

Yorumunuz için teşekkürler hocam. Fasikül derken sadece seçici konular için almayı düşünüyorum. Kocaman soru bankasında diğer konulara çok bakmam. En son denememde AYT'den 4 net yapınca aşırı afallamıştım. Elektrokimyaya geçeceğim için eski konulara da biraz kendimi vermem lazım sanırım :(

Kimya adasını takip ediyorum. 1 gecede sadece onunla çalışıp kimya sınavından 90 almıştım :D Soru tipi dediğiniz gibi çok yok, aslında kolay bir branş. Umarım sene sonuna doğru sizin gibi 11-13'leri görürüm :D
Görürsünüz hocam yapamamanın çalışmamak dışında hiçbir nedeni yok. Sene başında kimya bilgim sıfırdı, çalışasım da yoktu pek ama sağolsun dershanedeki hocam sevdirdi bana bu dersi. Gerçekten çok zevkli bir ders. Bu arada tavsiye haftada bir konuyu tekrar edin. Formüller ve istisnalar uçtu mu kimya ölüyor :D. Tekrar 10 dakikamı almıyor konuyu yüzeysel okuyorum 1-2 soru örneğine bakıyorum sonra haftada 1 kimya denemesi. Çok iyi pekişiyor böyle yapmanızı tavsiye ederim, iyi çalışmalar :)

Bu arada biyolojiniz nasıl bana biyoloji ile ilgili tavsiye verir misiniz? En son biyoloji çalıştığımda bir hafta sonra hepsini unuttum, emeğimin karşılığını vermiyor diye erteledim bu dersi. Şu an biyolojiden 2-3 konu biliyorum. Sözel zaten hiç sevdiğim bir şey değil, bir de çok yabancı kelimeler var telaffuzu bile zor bu yüzden ısınamadım bu derse. Ama mecbur yapmak zorundayım. AYT, türev integral ve biyolojinin tamamı dışında bitti, 90 günde yetiştiririm diye düşünüyorum.

Görürsünüz hocam yapamamanın çalışmamak dışında hiçbir nedeni yok. Sene başında kimya bilgim sıfırdı, çalışasım da yoktu pek ama sağolsun dershanedeki hocam sevdirdi bana bu dersi. Gerçekten çok zevkli bir ders. Bu arada tavsiye haftada bir konuyu tekrar edin. Formüller ve istisnalar uçtu mu kimya ölüyor :D. Tekrar 10 dakikamı almıyor konuyu yüzeysel okuyorum 1-2 soru örneğine bakıyorum sonra haftada 1 kimya denemesi. Çok iyi pekişiyor böyle yapmanızı tavsiye ederim, iyi çalışmalar :)

Nedense kimyayı ben hiç sevmiyorum ama çözmeye gelince rahatça yapabiliyorum. Asılsam olacak, sadece bir gaz lazım. Tavsiyenizi dikkate alacağım hocam, zaten TYT tekrarlarımı da yapmaya başladım bu aralar. Atom Periyodik sistem ile modern atom teorisini bu hafta tekrar edeceğim. Haftaya da kimyasal bağlar ile maddenin hallerinden soru çözerim diye düşünüyorum. Oradan da bir ederimiz olur inşallah :)

Bu arada biyolojiniz nasıl bana biyoloji ile ilgili tavsiye verir misiniz? En son biyoloji çalıştığımda bir hafta sonra hepsini unuttum, emeğimin karşılığını vermiyor diye erteledim bu dersi. Şu an biyolojiden 2-3 konu biliyorum. Sözel zaten hiç sevdiğim bir şey değil, bir de çok yabancı kelimeler var telaffuzu bile zor bu yüzden ısınamadım bu derse. Ama mecbur yapmak zorundayım. AYT, türev integral ve biyolojinin tamamı dışında bitti, 90 günde yetiştiririm diye düşünüyorum.

AYT biyolojiye ben yeni başladım hocam. 11. sınıfta bizde biyoloji yoktu teknik liseli olduğumuz için. Fizik kimya ve matematik görüyorduk sadece. Bana kalırsa AYT biyoloji için TYT gerekmiyor. Ben konu için Bekir Avşar ile dershanede gördüğüm konu anlatımı ile idare ediyorum. Dershane föyünden konuyu iyice pekiştirip testlere geçiyorum. Mesela bugün yarım kalan sinir sistemi sorularını bitirdim soru bankası üzerinden. Dershanede duyu organlarındayız. Onlara yetişmeye çalışıyorum. AYT'de biyolojiyi boş bıraktım en son ki denemede.

Uzun lafın kısası, bana kalırsa biyoloji soru çözülerek halledilir. 1 hafta konu, 1 hafta soru çözeyim dersen o işi geçeceksin. Bilgiyi soğutmadan uygulamaya dökmelisiniz.

Bunu da nereden biliyorum derseniz, ilk dönem TYT için bunu uygulamıştım ve verim alamamıştım. Ama direkt sorulara geçince ilk konular bile aklımda kaldı.

Geri
Yukarı