Denemede düsük alan LGS'de yüksek alabilir mi?

Değişebilir. Çözdüğünüz denemeye bağlı biraz. Ben üniversite sınavında Fen bilimlerinin denemelerinde yaptığımdan biraz daha üstünü almıştım. Ama deneme sınavlarına çalıştığımdan daha çok çalışmıştım tabi sınava. Onun için zorluk derecesi, sorulara harcanan zaman LGS'ye yakınsa yine yakın bir not alırsınız. Değilse daha farklı bir not alırsınız.

Ne kadar üstü ama? Ben 162 aldım bu LGS de farklılık gösterir mi?

Soruları sallamazsan tabii ki farklılık gösterir.
Evet, alaylayıcı bir şekilde kullandım sizi üzdüysem özür dilerim.
Ama o puanla hiçbir liseye gidemezsiniz, belli ki soruları sallıyorsunuz böyle bir sonuç almanız başka türlü mümkün değil çünkü. LGS'yi çözerken kafa yorarsanız 250 bile alırsınız. Eğer sallamadan 162 alıyorsanız, rüyanızda bile alamazsınız. Maalesef gerçekler böyle.
LGS hiçbir soru cevaplamayan adama 200 puan veriyor boş bıraksanız daha çok net alıcaksınız.

Soruları sallamazsan tabii ki farklılık gösterir.
Evet, alaylayıcı bir şekilde kullandım sizi üzdüysem özür dilerim.
Ama o puanla hiçbir liseye gidemezsiniz, belli ki soruları sallıyorsunuz böyle bir sonuç almanız başka türlü mümkün değil çünkü. LGS'yi çözerken kafa yorarsanız 250 bile alırsınız. Eğer sallamadan 162 alıyorsanız, rüyanızda bile alamazsınız. Maalesef gerçekler böyle.
LGS hiçbir soru cevaplamayan adama 200 puan veriyor boş bıraksanız daha çok

Ben hiç boş bırakmadım işte bırakırsam ne kadar puanım artar? Bide iyi bi liseye gidemiyecegim belli mecbur adrese dayalı gidecegim

Son düzenleme:
Ben hiç boş bırakmadım işte bırakırsam ne kadar puanım artar?

Derslerde ortalama 4 net alıyormuşsunuz kalan hepsini sallıyorsunuz sanırım, eğer dediğiniz doğruysa puanınız 100-150 puan kadar artar.
Ve bu yüksek bir rakam. Bu yüzden bilmediğin soruyu sallamak yerine boş bırak. Bütün soruları yapacağım tarzında sorulara bakma. Ne kadar çok soru yaparsam o kadar iyi gözüyle bak.
Bir taktik daha vereyim, matematik yerine fenden başla. Sana daha kolay gelecektir 20-30 dakikan kalınca matematiğe geçer yapabileceğin soru var mı diye bakarsın.
Yine de 250-300 puanla çok iyi bir liseye gidemezsin ama 162 ile hiçbir liseye yazılmamaktan iyidir. Zararın neresinden dönersen kardır.
Ayrıca öğretmenlerin sana bu konuda hiç yardımcı olmuyor mu? Bunu sana daha önce söylemeleri lazımdı.

Geri
Yukarı