Deneyap Kart satışa çıktı

Geçtiğimiz aylarda kartın duyurusu yapılmıştı. Nisan ayı itibariyle sitesi ve içerikleri, örnek projeleri şekillendi. Bugün ise nihayet satışa çıktı.

Deneyap Kart.PNG

Bu linke tıklayarak alabilirsiniz:

Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Umarım geleceği olan bir platform olur. Ki gördüğüm kadarıyla yeni kart projeleri de yolda. :)

Aynı kategoride olmasalar da Arduino Nano 30 lira iken bu fiyatla rekabet etmesi zor ama yaygınlaştıkça fiyatlar da düşecektir heralde.

Aslında Arduino Nano da 30 TL değil, onlar klon. Bunun yanında ESP32 gerçekten Arduino Nano'dan güçlü bir platform, bunu Deneyap Kart'dan bağımsız söylüyorum.

Ki Deneyap Kart'ın üzerindeki sensörler de, haricen almak isteseniz maaliyeti arttırıyor. :)

Pahalı dahi olsa yerli yapım olduğu için alırım :)

Site sepet kısmı çalışmıyor bu üzdü beni. Alacaktım şimdi.

Fİyatlar girilmiş ama duyurusu yapılmamış sanırım. Bir iki güne sistem açılır sanırım. :)

Pahalı dahi olsa yerli yapım olduğu için alırım
Başlangıçta herkes sizin gibi düşünerek alır ancak bir süre sonra normale dönünce daha çok sıkıntı oluşturabilir.

Bu arada kartın Arduino ile arasındaki farklara hakim değilim tam olarak. Sadece aynı özellikte olan iki ürünün, yerlisinin pahalı olursa satış yapamayacağını belirtmek istedim.

Site sepet kısmı çalışmıyor bu üzdü beni. Alacaktım şimdi.
Gitti bir müşteri 🙁

Kamera kullanmak isterseniz ESP32 CAM de alabilirsiniz. Standart ESP32 80₺ civarlarında, CAM modeli de 120₺ civarlarında. Fiyatları düşürürlerse alırım, ah bir de taksit imkanı verseler...

ESP32 Cam ile özellik olarak aynı değil. Ancak o da bir alternatif tabii. :)

Bunun hakkında bilgim yok. Ne amaçla kullanılır, ne yapılır, nasıl öğrenilir? Raspberry Pi gibi midir?

Hayır, RasPi gibi değil. RasPi bir bilgisayar gibi işletim sistemiyle çalışan bir karttır. Deneyap Kart ise Arduino gibi, içine yüklediğimiz programları çalıştıran, mikroişlemci tabanlı bir geliştirme kartıdır.

Bunun hakkında bilgim yok. Ne amaçla kullanılır, ne yapılır, nasıl öğrenilir? Raspberry Pie gibi midir?
Genelde akıllı ev sistemlerinde kullanıyorlar, sizin WiFi ağınıza bağlanıyor ve kablosuz veri aktarımı yapabiliyorsunuz. Raspberry Pi çok daha farklı sistem. O kendi başına bilgisayar.

@rainman23

Aslında çok bir bilgim yok. Rasberry Pi 4 modeli büyük projeler için kullanılır. Senin demek istediğin galiba Rasberry Pi Pico modeli var. Rasberry Pi Pico, Arduino Uno yerine tercih edilen bir geliştirme karttı sanırım.

Deneyap kartı inşallah kendini bu alanda geliştirip tercih yapabileceğimiz bir geliştirme kartı olur olur.

Geri
Yukarı