Deneyimli Kullanıcı için Linux Dağıtımı önerisi

Şu ana kadar çok fazla distro denedim ve Linux hakkında bayağı bir bilgi sahibi oldum. Fakat distro-hoppingden de bıktım. Artık kullanması sıkmayacak, güzel bir Linux dağıtımı arıyorum. Kalıcı olarak geçmek için. Sizden ricam bana hem günlük kullanım için, hem de sıkmayacak dağıtımlar önerir misiniz? Program desteğine o kadar da önem vermiyorum, kendim indirip derlesem de olur ama program desteği bol olsa da hayır demem 😁

Sistem:
8 GB RAM
Intel i7-4790T (8) @ 3.900GHz

NVIDIA GeForce 810A
Intel HD Graphics

Şu anda Void Linux kullanıyorum.

Arch or not.

En çok denediğim dağıtımları herhalde Arch ve Arch tabanlı dağıtımları olmuştur. Biraz sıktı diyebilirim. Başka bir öneriniz var mıdır?

Gentoo.

En çok denediğim dağıtımları herhalde Arch ve Arch tabanlı dağıtımları olmuştur. Biraz sıktı diyebilirim. Başka bir öneriniz var mıdır?

Gentoo veya nixos bakabilirsiniz.

Paket yöneticisinden dolayı en keyif alarak kullandığım dağıtım Arch Linux oldu, en stabili de Fedora oldu, ikisini de öneririm.

Evet fedorada stabilite sorunu yaşadım 😃 hala önerilere açığım.

Paket yöneticisinden dolayı en keyif alarak kullandığım dağıtım Arch Linux oldu, en stabili de Fedora oldu, ikisini de öneririm.
Fedora benim sistemde düzgün çalışmadı maalesef.

Evet fedorada stabilite sorunu yaşadım 😃 hala önerilere açığım.

Fedora benim sistemde düzgün çalışmadı maalesef.
Fedora based Ultramarine Linux var o olabilir. Void Linux hâlâ aktif ise Void'i deneyebilirsin. Bana zor gelmişti o.

Geri
Yukarı