Deneyimli Kullanıcı için Linux Dağıtımı önerisi

Bu adam gayet deneyimli ve pro bir insana benziyor. Kullanığı işletim sistemi de Ubuntu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu ana kadar çok fazla distro denedim ve Linux hakkında bayağı bir bilgi sahibi oldum. Fakat distro-hoppingden de bıktım. Artık kullanması sıkmayacak, güzel bir Linux dağıtımı arıyorum. Kalıcı olarak geçmek için. Sizden ricam bana hem günlük kullanım için, hem de sıkmayacak dağıtımlar önerir misiniz? Program desteğine o kadar da önem vermiyorum, kendim indirip derlesem de olur ama program desteği bol olsa da hayır demem 😁

Sistem:
8 GB RAM
Intel i7-4790T (8) @ 3.900GHz

NVIDIA GeForce 810A
Intel HD Graphics

Şu anda Void Linux kullanıyorum.
Ben huzuru OpenSUSE'da buldum hocam, her şey hazır değil fakat yast harika bir şey. Terminal ameleliğini yok ediyor.

Debian Stable da olur, onu da pek severim. İkisi de KDE ile çiçek gibi çalışır.

Ben huzuru OpenSUSE'da buldum hocam, her şey hazır değil fakat yast harika bir şey. Terminal ameleliğini yok ediyor.

Evet OpenSUSE KDE ile de harika oluyor cidden.

OpenSuse denemeye değer, profil fotoğrafım ile uyuşuyor 😃

Hocam bir de OpenSuse tabanlı Gecko Linux varmış, adını yeni duydum. O nasıldır?

Sizden ricam bana hem günlük kullanım için, hem de sıkmayacak dağıtımlar önerir misiniz?

Tabii deneyimin varsa kurulumda zorlanmaman gerekir :D
Senin merakını ancak bu giderir. Ben de bu şeye takıldım şimdi başka dağıtım kullanamıyorum.

Peki hocam OpenSUSE'nin hangi sürümü daha iyidir?

Güncellik istiyorsan Tumbleweed. Stabil olsun diyorsan Leap. Ama Tumbleweed ile sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Tabii deneyimin varsa kurulumda zorlanmaman gerekir :D
Senin merakını ancak bu giderir. Ben de bu şeye takıldım şimdi başka dağıtım kullanamıyorum.

Güncellik istiyorsan tumbleweed. Stabil olsun diyorsan leap. Ama tumbleweed ile sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Gentoo kurulumu da yaptım, zorlanmam 😃 yalnız Arch ve Arch tabanlı tüm dağıtımları denedim, archman hariç.

Tumbleweed'i kullanabilirsin.

Ultramarineden de memnun kalmazsam deneyeceğim.

Geri
Yukarı