Dengesiz ping değerleri neden kaynaklanır?

İsaArda

Decapat
Daha fazla  
Birkaç gün öncesine kadar hiçbir sorunum yokken bugünlerde ping değerim çok fazla dalgalanıyor ve hiçbir oyundan zevk alamıyorum. Download ve upload değerlerimde bir sorun yok.

İndirme ve yükleme hızınızın yüksekliğinden bağımsız olarak ping dalgalanabilir. Bunun nedini wifi bağlantısı, kablolu bağlıyorsanız ethernet kablosu olabilir. Bir de tabi iss tarafı var bunun. Size sağladıkları bağlantı dengesiz olabilir. iss müşteri hizmetlerini arayarak aşırı ping aldığınızı söyleyebilirsiniz muhtemelen sizi geçiştirmek için modeminizi resetleyecekler sadece ama olsun.

Sonuç olarak sizden kaynaklanmayan bir neden de olabilir. Müşteri hizmetlerini aramak lazım.

Fiber internet kullanıyorum.
Servis sağlayıcı veya modemden kaynaklanıyor olabilir. Hat adslse adsl kablosunu yenilemeyi deniyebilirsiniz.

İndirme ve yükleme hızınızın yüksekliğinden bağımsız olarak ping dalgalanabilir. Bunun nedini wifi bağlantısı, kablolu bağlıyorsanız ethernet kablosu olabilir. Bir de tabi iss tarafı var bunun. Size sağladıkları bağlantı dengesiz olabilir. iss müşteri hizmetlerini arayarak aşırı ping aldığınızı söyleyebilirsiniz muhtemelen sizi geçiştirmek için modeminizi resetleyecekler sadece ama olsun.

Sonuç olarak sizden kaynaklanmayan bir neden de olabilir. Müşteri hizmetlerini aramak lazım.
Benden kaynaklanıyo mu sanmam ama etrafımdaki 5ghz modem sayısı artmasından kaynaklı olabilir diye düşündüm.

Benden kaynaklanıyor mu sanmam ama etrafımdaki 5GHz modem sayısı artmasından kaynaklı olabilir diye düşündüm.

CMD ile 1.1.1.1'e tracert testi yapar mısın?

104.160.143.212 bu IP yede yapın.

Benden kaynaklanıyo mu sanmam ama etrafımdaki 5ghz modem sayısı artmasından kaynaklı olabilir diye düşündüm.
Wifi bağlantısı ile bağlanıyorsanız modem arayüzünden kanal değiştirmeyi deneyin. Dediğiniz gibi çakışmadan dolayı bu tarz sorunlar olabiliyor.

CMD ile 1.1.1.1'e tracert testi yapar mısın?

104.160.143.212 bu IP yede yapın.
Deniyorum hemen.

Ekran görüntüsü 2023-04-16 013817.png
Ekran görüntüsü 2023-04-16 013929.png

Tracert testleri normal gözüküyor sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor.

Ancak TurkNet kullanarak daha düşük ve stabil ping alabilirsiniz Telekom çok fazla farklı yere yönlendirmiş.

Tracert testleri normal gözüküyor sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor.

Ancak TurkNet kullanarak daha düşük ve stabil ping alabilirsiniz Telekom çok fazla farklı yere yönlendirmiş.
Şu günlere kadar sorun yaşamıyordum az önce müşteri hizmetlerini de aradım 15 dakika bekledim ve güncelleme yaptığını söyledi fakat hala bi çözüme ulaşamadık.

Şu günlere kadar sorun yaşamıyordum az önce müşteri hizmetlerini de aradım 15 dakika bekledim ve güncelleme yaptığını söyledi fakat hala bir çözüme ulaşamadık.

Taahhüdünüz bittiğinde TurkNet'e geçmenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı