Deniz harp okulu çok mu zor?

Kendim denizciyim, Denizcilik lisesinden mezun oldum, bu işler böyledir denizciysen ailenden uzak olmak zorundasın asker veya özel sektör fark etmez, yakınlarına düşkünsen rahatına veya başlamadan kafadan sil bu mesleği ileride problem yaşarsın çok kez tanık oldum.

Hocam benim oturduğum yerde deniz yok ama deniz kuvvetlerine bağlı askeriyeler var oradan birkaç kişiyle konuştum belli bir süre görev yapınca bu taraflara gelmişler

Yani yakınlarıma çok düşkün değilim ama ilk hedefim zaten HHO o konuda her şeyi göze alırım ama olmazsa DHO düşünüyorum biraz baktım bu gemide görev yapma işi kafamı bulandırdı
Suda giden herhangi bişeye binmeden buna karar verme hayatında ilk kez gemiye çıkıp mide bulantısından çalışamayıp bırakan çok insan gördüm, kolay bi meslek değil boşuna yıllarını heba etme daha iyi altarnatiflerin varsa onlara yönel.

Kendim denizciyim, Denizcilik lisesinden mezun oldum, bu işler böyledir denizciysen ailenden uzak olmak zorundasın asker veya özel sektör fark etmez, yakınlarına düşkünsen rahatına veya başlamadan kafadan sil bu mesleği ileride problem yaşarsın çok kez tanık oldum.

Hocam hani bu askeri okullarda bir intibak süreci oluyor ya o süreçte bu mesleği icra edip edemeyeceğim belli olmaz mı sizce?

Suda giden herhangi bişeye binmeden buna karar verme hayatında ilk kez gemiye çıkıp mide bulantısından çalışamayıp bırakan çok insan gördüm, kolay bi meslek değil boşuna yıllarını heba etme daha iyi altarnatiflerin varsa onlara yönel.
Feribotta vb. bulanmıyor ama instagramda bir video çıktı karşıma gemi çok sarsılıyor

Suda giden herhangi bir şeye binmeden buna karar verme hayatında ilk kez gemiye çıkıp mide bulantısından çalışamayıp bırakan çok insan gördüm, kolay bir meslek değil boşuna yıllarını heba etme daha iyi altarnatiflerin varsa onlara yönel.

Hocam hazır denizci bulmuşum sorayım DHO mezunu olup karada görev yapan hiçbir alan yok mu?

Zor, Her anlamda zor, eğer subay değilsen çok çok zor.
İşte subaylık istiyorum

Hocam hani bu askeri okullarda bir intibak süreci oluyor ya o süreçte bu mesleği icra edip edemeyeceğim belli olmaz mı sizce?

İntibakta belli olur mu?

İşte subaylık istiyorum
Millet intibak intibak diye tırnak kemiriyor kimse sonrasına bakmıyor, çok deniz merakın yoksa gitme Kara seç rahatına bak, şartları karşılıyorsan hava da seçebilirsin hava daha elit, ama seni uyarayım TSK her haliyle zordur deniz daha da zor, bir sürü Müstafi Subay tanıyorum DHO okumuş.

Kara seç rahatına bak.
Kara seç rahatına mı bak? Her okulda tanıdığı olan, her kuvvette subay astsubay tanıdığı olan birisi olarak;
Okul için Hava > Deniz > Kara
Meslek için Hava > Deniz > Kara

DHO iyidir ama zordur. Fakat doğrudur uzun süreli donanma görevin vardır. Gemi/Denizaltı görevleri zordur. Psikoloji ister. Tabii zorluk/kolaylık deniz ve diğer kuvvetlerde çok fark eder. Örneğin askeri limanda çalışan gemide görev yapmayan personel de subay gemide görev yapan da subay. Aynı şey kara kuvvetleri için de geçerli. Piyade var Suriye'de Kuzey Irak'da görev yapıyor, kimi sınıflar ise yurt içinde rahat yerlerde.
Denize asla kolay demiyorum.
Bu arada intibak eğitiminde hiçbir şey belli olmaz. Tabii sabah erken kalkıp komutanların emirlerini uygulamak hiyeraşi hemen seni yıldırmazsa. Asıl Kuleli'den çıkıp ilk askeri yaz kampına gittiğinde görürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı