Çözüldü Üniversite okurken askerlik tecili nasıl olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmet'S

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7-6700 ASUS RX 570 8GB OC
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Dumlupınar üniversitesinde 1. sınıf olarak bu sene üniversiteye başladım. e-Devlet'ten askerliğimi kontrol ettiğimde 31/12/2024 olarak gözüküyor. Ancak ben o tarihte hala okuyor olacağım. Yardımcı olabilecek var mı?

Çözüm
Merhaba, Dumlupınar üniversitesinde 1. sınıf olarak bu sene üniversiteye başladım. e-Devlet'ten askerliğimi kontrol ettiğimde 31/12/2024 olarak gözüküyor. Ancak ben o tarihte hala okuyor olacağım. Yardımcı olabilecek var mı?
Okul tecilini uzatmamış, öğrenci işleri de bakmaz. Bir öğrenci belgesi alıp "ikametgahının olduğu yerin" askerlik şubesine git. 9 sene ileri atıyor tecil.
@Agah gibi bildiğim kadarıyla üniversite kaydını e-devletten yaptığımızda otomatik olarak ertelenmesi lazım. Ama yanlış biliyor da olabilirim doğrusunu siz söylermisiniz ?

Üniversitenin yapması gerekiyor ama öğrenci işleri üşenip yapmıyor. Askerlik şubesine gidip okuduğunu söyleyip tecil yaptırabilirsiniz.

Üniversitenin yapması gerekiyor ama öğrenci işleri üşenip yapmıyor. Askerlik şubesine gidip okuduğunu söyleyip tecil yaptırabilirsiniz.
@Tearz daha bir sene var ama şu bahar dönemi başlasın öğrenci işlerine giderim bi.

Okul tecilini uzatmamış, öğrenci işleri de bakmaz. Bir öğrenci belgesi alıp "ikametgahının olduğu yerin" askerlik şubesine git. 9 sene ileri atıyor tecil.

Çözüm
Reisler bende de aynı sorun var ne yapmalıyız 4 yıllık lisans 1. Sınıf Öğrencisiyim Aralık sonu 2024 e kadar Yoklama dönemi gözüküyor
Çözüme baksan bütün sorun çözülecek zaten. Öğrenci işlerinden sadece öğrenci belgesi alacaksın, daha sonra ise ikametgahının olduğu askerlik şubesine gidip düzelttireceksin.

Çözüme baksan bütün sorun çözülecek zaten. Öğrenci işlerinden sadece öğrenci belgesi alacaksın, daha sonra ise ikametgahının olduğu askerlik şubesine gidip düzelttireceksin.
Öğrenci Belgesi elimde var önceden internet kafeden çektirdim. Çözülmesinden değil sadece emin olmak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı