Denklem nasıl çözülür?

snowman0

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 9. sınıfım. 9. sınıfta denklemlerde hep problemleri denklemle çözüyoruz ama ben çözemiyorum denklemleri. Denklem kuramıyorum, kursam da X'i yalnız bırakamıyorum, mantığı anlayamıyorum, çözemiyorum. Yardım eder misiniz?

Basit bir kaynaktan denklem çözerek temel atmayı deneyebilirsin. Öğretmenlerine danış onlar da yardımcı olacaktır. Üstteki arkadaşın dediği gibi özel ders alabilir ya da videolardan da bakabilirsin.

Sorununu net anlatırsan daha iyi olacak. Denklem ilk defa 9. sınıfta gördüğün bir şey de değil zaten. 5. sınıftan bu yana görüyor olman lazım. X'i yalnız bırakamıyorum derken ne kastettin bilmiyorum ama tek olay bu zaten. X'i yalnız bırakmayı bilsen, bir de alt alta toplama, çıkarma, bölme ve çarpma yaparak bazı bilinmeyen değişkenleri silmeyi başarabilirsen bitiyor zaten denklem konusu.

Mantığını anlama olayı da zor değil. Çıkan belirli başlı problem soruları var(işçi, hız vb.). Bunların da birkaç soru tipi hariç hep aynı gibi. Zor gibi hissetmeyin, yapılmayacak bir şey değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu yardımcı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı