Denuvo DRM, CPY tarafından gece yarısı ağır darbe aldı

Niye ağlayım? Binlerce satılmış oyunun sonraki sürümünde Türkçe geldi mi? Hayır. İlk önce getirsinler de sonra bakarız duruma göre. Ayrıca korsan oynadığım oyunlar alınabilecek fiyata düşünce alıyorum. Onlarca orijinal oyunum var. :D
Ondan mı korsanı savunuyorsun? Onlarca orjinal oyunun olduğu için mi? Hayatınız yalan. :D

Bunu paylaşmışlar çok güldüm.

r398mwwkm4t51.jpg

Rockstar nasıl para yedirdiyse RDR2 hala kırılamadı.
Yıllar geçer, şu muhabbet bitmez... Hatta CPY, Rockstar'a fatura kesip sonra da onu muhasebeye verip KDV'den düşüyormuş 😅

Çünkü aynı zihniyete sen de sahipsin. Sonra ağlarsınız neden oyunlar Türkçe değil diye..
Siz sanıyorsunuz ki sadece Türkiye'de var bu crack olayı. Gelişmiş yabancı ülkelerde bile oldukça fazla.
Bugün Dünya Crack Günü olmalı:D CPY yine kendini kanıtladı. Yaptıkları 'sidik' yarışında da önde gidiyorlar.
EMPRESS de yapıyor bir şeyler. Bakalım neler olacak.

Yapımcılar gerçekten iyi oyunlar yapsa korsan korumaya hiç gerek kalmaz çünkü insanlar iyi oyunlara para veriyor. Cyberpunk 2077 gibi mesela. CDPR oyunda DRM olmayacağını açıkladı. Ama çıkmamasına rağmen Steam'de sürekli en çok satanlarda görüyorum. Death Stranding'de öyle satmaya devam edecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Resimde gördüğünüz gibi korsan yazılım tercih eden insanlar tek bütçesi olmuyan insanlar değil korsan tercihi genelde özgürlük için oyun tamamen sana ait oluyor normal oyunu satın aldığınız zaman oyunu sadece oynama hakkına sahip oluyorsunuz. Herhangi bir 3.parti yazılım olmadan "Steam-Epic Store-Origin" oyunu başlatamıyorsunuz. Ayrıca denuvo içeren oyunlarda 1 ay sonra lisans doğrulama için internet bağlantısı istiyor. Ayrıca bazen canım sıkıldı su oyunu başlatalımda oynuyalım dediğiniz zaman oyun sizden kendisini güncellemenizi istiyor. Yani uzun lafın kısası orjinal oyunlar size ait değildir sadece oynama hakkına sahip olursunuz. Korsan oyunlar tamamen size aittir ve özgürlük vadeder

Geri
Yukarı