Deprasyon mu? Üşengeçlik mi?

Bir şey yapacaksanız gidip yapın neden düşünüyorsunuz ki? Düşünmek sadece sizin ihtiyacınız olan şeyin gecikmesine sebep olur.

Doğru söylüyorsunuz. Ama bir şey bütün enerjimi çekiyor içine. Ben koronaya bağlıyorum. Çünkü öncesinde bu kadar büyük çaplı değildi. Daha önceden spora giden adam şimdi saçını kestiremiyor :D.

Ben de bir aralar saçımı kesmiyordum (Fakirlikten traş param yoktu.). Seninle yaşıtız ve bende de benzer sorunlar vardı. PC alınca düzeldi. Kendime yeni hobiler edindim. Yazılım ve müzik ile uğraşmaya başladım. Ve özellikle oyunlar beni hayatta tuttu.

Ben de bir aralar saçımı kesmiyordum (fakirlikten tıraş param yoktu.). Seninle yaşıtız ve bende de benzer sorunlar vardı. PC alınca düzeldi. Kendime yeni hobiler edindim. Yazılım ve müzik ile uğraşmaya başladım. Ve özellikle oyunlar beni hayatta tuttu.

Oyun oynamaktayım zaten. Bende senin gibiydim eskiden. Korona gelince bittim. Yazılım ve müzik planım benim de var. Neredeyse aynıyız :D.

Koronanın da sebebiyle evde çok kalmanın olumsuz etkilerini yaşıyoruz. Bunlardan birisi de bu olsa gerek. Üstüne normalde de öyle birisi isek daha da ekleniyor. Sürekli evde oturmak ve bilgisayar kullanmak yüzde 100 insan sağlığını bozuyor. Ama yavaş yavaş ve sinsi şekilde ilerlediği için bunu anladığımız zaman çok geç olabilir. Çünkü evde kaldıkça daha çok tembelleşip bir şey yapasınız gelmeyecektir. Dışarıya çıkma isteğiniz bile yok oluyor.

Bunu şöyle test edebilirsiniz. Uzun süre dışarı çıkmayın ve sonra bir gün çıkarsanız ertesi günü tekrar dışarı çıkma isteğiniz gelecektir. Ama o gün de evde kalırsanız bu dışarı çıkma isteği yok oluyor.

Hele şimdi de kışa giriyoruz iyice eve kapanmak isteyeceğiz anlaşılan.

Bir hayvanı nasıl ki kafese kapatırsanız insanın da kafesi evlerdir. Daha güvenli, konfor alanımız, kendimizi daha iyi hissettiğimiz yer, rahat ettiğimiz yer, televizyon bilgisayar şu bu derken evcilleşmeye başlayan bir hayvan gibi, sanki doğasında kanatları olup uçacak bir hayvanın o kafese alıştığı gibi alışıyoruz.

Bu yüzden dışarı olabildiğince çıkmak lazım. Tabi insanların daha az olduğu hatta parklar vs. bile olabilir. Şu dönemde biraz daha zor biliyorum ama terazinin 2 taraf için de çok olumlu olmadığını biliyoruz. Ancak biraz olsa da bunu yapabiliriz.

Koronanın da sebebiyle evde çok kalmanın olumsuz etkilerini yaşıyoruz. Bunlardan birisi de bu olsa gerek. Üstüne normalde de öyle birisi isek daha da ekleniyor. Sürekli evde oturmak ve bilgisayar kullanmak yüzde 100 insan sağlığını bozuyor. Ama yavaş yavaş ve sinsi şekilde ilerlediği için bunu anladığımız zaman çok geç olabilir. Çünkü evde kaldıkça daha çok tembelleşip bir şey yapasınız gelmeyecektir. Dışarıya çıkma isteğiniz bile yok oluyor.

Bunu şöyle test edebilirsiniz. Uzun süre dışarı çıkmayın ve sonra bir gün çıkarsanız ertesi günü tekrar dışarı çıkma isteğiniz gelecektir. Ama o gün de evde kalırsanız bu dışarı çıkma isteği yok oluyor.

Hele şimdi de kışa giriyoruz iyice eve kapanmak isteyeceğiz anlaşılan.

bir hayvanı nasıl ki kafese kapatırsanız insanın da kafesi evlerdir. Daha güvenli, konfor alanımız, kendimizi daha iyi hissettiğimiz yer, rahat ettiğimiz yer, televizyon bilgisayar şu bu derken evcilleşmeye başlayan bir hayvan gibi, sanki doğasında kanatları olup uçacak bir hayvanın o kafese alıştığı gibi alışıyoruz.

Bu yüzden dışarı olabildiğince çıkmak lazım. Tabi insanların daha az olduğu hatta parklar vs. bile olabilir. Şu dönemde biraz daha zor biliyorum ama terazinin 2 taraf için de çok olumlu olmadığını biliyoruz. Ancak biraz olsa da bunu yapabiliriz.

Çok haklısınız. Biraz arkadaşlarımla (sosyal mesafe ile) vakit geçirme vaktim gelmiş gibi. Teşekkür ederim.

Çok haklısınız. Biraz arkadaşlarımla (sosyal mesafe ile) vakit geçirme vaktim gelmiş gibi. Teşekkür ederim.

Şunu da izlemeni öneririm. Düşük ve orta depresyonun en iyi ilacının yürüyüş olduğunu söylüyor. Hem de öyle tempolu değil sağa sola bakarak yürümek. Keşke bunu ben de yapabilsem :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı