Deprasyon ile başa çıkamıyorum

enesxq

Decipat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Flutter Developer
Merhaba, uzun zamandır bu sıkıntıyı yaşıyordum zaten sürekli mutsuz gereksiz mutsuz yalnız değersizlik hissi mesela çok sevdiğim şeylerden bile zevk alamama gibi duygular sonra internette bir ilaç buldum eczaneden aldım ilaç çok yan etki gösterse de işe yarıyor kendime geliyorum ama şöyle bir sorun var ilacı 2 gün içtim kendime geldim sonra bir anda ilacı kullanmayı kesiyorum 1,2 gün kendimde oluyorum ve tekrar depresyon olayı başlıyor ve yine ilaca başlıyorum böyle döngü gibi gidiyor bu konuda ne yapmalıyım?

Merhaba, uzun zamandır bu sıkıntıyı yaşıyordum zaten sürekli mutsuz gereksiz mutsuz yalnız değersizlik hissi mesela çok sevdiğim şeylerden bile zevk alamama gibi duygular sonra internette bir ilaç buldum eczaneden aldım ilaç çok yan etki gösterse de işe yarıyor kendime geliyorum ama şöyle bir sorun var ilacı 2 gün içtim kendime geldim sonra bir anda ilacı kullanmayı kesiyorum 1,2 gün kendimde oluyorum ve tekrar deprasyon olayı başlıyor ve yine ilaca başlıyorum böyle döngü gibi gidiyor bu konuda ne yapmalıyım?

Ailenle konuşmalısın ve psikoloğa görünmelisin.

Merhaba, uzun zamandır bu sıkıntıyı yaşıyordum zaten sürekli mutsuz gereksiz mutsuz yalnız değersizlik hissi mesela çok sevdiğim şeylerden bile zevk alamama gibi duygular sonra internette bir ilaç buldum eczaneden aldım ilaç çok yan etki gösterse de işe yarıyor kendime geliyorum ama şöyle bir sorun var ilacı 2 gün içtim kendime geldim sonra bir anda ilacı kullanmayı kesiyorum 1,2 gün kendimde oluyorum ve tekrar depresyon olayı başlıyor ve yine ilaca başlıyorum böyle döngü gibi gidiyor bu konuda ne yapmalıyım?
En güvenilir çözüm psikologa görünmek yardım almak.

Öncelikle sağlık kuruluşundan yardım al. Eğer kullandığın ilaç günde 1 doz alancak şekilde ise bir gün bıraktım bir gün aldım yapma vücudun alışması lazım ya al ya da alma. Eğer ilaç almak istemiyorsan kendini bir şekilde rahatlat ve yapmak istediğin şeye kademeli şekilde giriş.

İlaç gibi gelebilir belki bu spor. Psikoloğa görün ama.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Spora 4 aydır gidiyorum zaten.

Öncelikle sağlık kuruluşundan yardım al. Eğer kullandığın ilaç günde 1 doz alancak şekilde ise bir gün bıraktım bir gün aldım yapma vücudun alışması lazım ya al ya da alma. Eğer ilaç almak istemiyorsan kendini bir şekilde rahatlat ve yapmak istediğin şeye kademeli şekilde giriş.

Yan etkileri gider mi çünkü parmağım şişiyor ve bulanık görmeye başlıyorum bide biraz ereksiyon sorunu oluyor.

Doktora gitmeden ilaç almayın. O tür ilaçlar önce düşük dozda alınır. Sonra normal doza geçilir. Doktor izin vermeden bırakılmaz. Bırakılacağı zaman da doz düşürülerek bırakılır. Pat diye bırakılırsa pat diye sıkıntılar geri gelir.
Bu tür ilaçlar öyle bir iki içmelik değildir. Etkisi uzun zaman sonra görünmeye başlanır.
Kendinize mutlu olacak şeyler bulun. İçeride çok vakit harcamayın.
Çalışın düşünmekten sizi alı koyar.
Arkadaş edinin konuşun paylaşın.

Geri
Yukarı