Rehber Deprem çantası nasıl hazırlanır?

Yer
Konya
Hepinize merhaba arkadaşlar bu gece yaşanan Düzce depremi üzerine böyle bir rehber yapmaya karar verdim depremden yaralananlara Allah'tan şifa diliyorum.
İlk olarak afet sonrası size 72 saat boyunca yetmesi gereken bir çanta olmalı şimdi ihtiyaçlara geçelim.
Çantanın içinde olması gerekenler:
1) 72 saat yetecek yemek.
2) 72 saat yetecek su.
3) Multi tool.
4) Fener
5) Radyo
6) Yedek pil.
7) Çadır
8) Kişiye uygun kıyafet.
9) İlk yardım çantası.
10) Paracord IP.
11) Hijyen malzemeleri(sabun, ıslak mendil vs)
12) Çakmak/Ateş başlatıcı.
13) Toz maskesi.
14) Düdük
15) Kalem/Not defteri.
16) Çakı
17) Koli bandı.
18) İş eldiveni.
Şimdi kişisel ihtiyaçlara gelelim.
Öncelikle aileniz hasta bir birey varsa(şeker hastası, tansiyon hastası vs)ona uygun ilaçları da çantaya koymalısınız.
Deprem çantası hazırlarken çantanın su geçirmiceğinden emin olun. Çantayı evden çıkarken rahat alabileceğiniz bir yere koymayı unutmayın. Aklıma geldikçe rehbere ekleme yapacağım umarım yararlı bir rehber olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize merhaba arkadaşlar bu gece yaşanan Düzce depremi üzerine böyle bir rehber yapmaya karar verdim depremden yaralananlara Allah'tan şifa diliyorum.
İlk olarak afet sonrası size 72 saat boyunca yetmesi gereken bir çanta olmalı şimdi ihtiyaçlara geçelim.
Çantanın içinde olması gerekenler:
1) 72 saat yetecek yemek.
2) 72 saat yetecek su.
3) Multi tool.
4) Fener
5) Radyo
6) Yedek pil.
7) Çadır
8) Kişiye uygun kıyafet.
9) İlk yardım çantası.
10) Paracord IP.
11) Hijyen malzemeleri(sabun, ıslak mendil vs)
12) Çakmak/Ateş başlatıcı.
13) Toz maskesi.
14) Düdük
15) Kalem/Not defteri.
16) Çakı
17) Koli bandı.
18) İş eldiveni.
Şimdi kişisel ihtiyaçlara gelelim.
Öncelikle aileniz hasta bir birey varsa(şeker hastası, tansiyon hastası vs)ona uygun ilaçları da çantaya koymalısınız.
Deprem çantası hazırlarken çantanın su geçirmiceğinden emin olun. Çantayı evden çıkarken rahat alabileceğiniz bir yere koymayı unutmayın. Aklıma geldikçe rehbere ekleme yapacağım umarım yararlı bir rehber olmuştur.
Çakıyı İsviçre çakısı olarak değiştirebilirsiniz 🙂

Devletin her kişiye ücretsiz vermesi gereken çantayı binlerce lira harcayarak biz topluyoruz. İşte liberal ekonomi 🤙

Tabii bu çantayı da kentsel dönüşüm öncesi olabilecek deprem için vermesi gerekli. Asıl yapması gereken depreme dayanıklı evler inşa edip vatandaşlarını yerleştirmek.

Devletin her kişiye ücretsiz vermesi gereken çantayı binlerce lira harcayarak biz topluyoruz. İşte liberal ekonomi 🤙

Binlerce liraya gerek yok aslında 500-600TL'ye adamakıllı bir şeyler toplanabilir. Yakında her bütçeye uygun deprem çantası rehberide yapmayı düşünüyorum.

Binlerce liraya gerek yok aslında 500-600TL'ye adamakıllı bir şeyler toplanabilir. Yakında her bütçeye uygun deprem çantası rehberide yapmayı düşünüyorum.
Binlerce liralıkla 600 TL'lik aynı etkiye sahip değil ne yazık ki. Zamanında 1 sene boyunca depremle ilgili herşeyi araştırmıştım.

@Konyalı Bilgisiyarcı konu için ellerinize sağlık konuya lafım yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı