Deprem hasarını ev sahibi mi öder yoksa kiracı mı?

Böyle bir şey varsa benim yaptığım yorum hükümsüz kalır. O zaman ev sahibi yaptırmak zorunda.

Yaptırmak zorunda demedim, fakat yapılacaksa ev sahibi ödemek zorunda.

Hasarın boyutuna göre, senin yaşam kaliteni düşürecek boyutta büyük bir şeyse, evet yaptırmak zorunda. Fakat bir gömme dolap kapağı kırılmıştır, yaptırmak zorunda değil.

Malın sahibi yaptırmak zorundadır. Yaptırmazsa kendisi bilir. Kiracının demirbaş olan malzemede ki bu taşıyıcı sistemdir bir hükmü yoktur.

KMK bu konuda açıktır.

Selam. Hatay'da yaşıyorum, deprem durumlarından haberdarsınızdır. Oturduğumuz sitede yıkılan ev olmadı, hepsi hafif hasarlı. Dedemin yaşı ve rahatsızlıklarından dolayı aynı sitede bir eve kiracı olarak yerleştirdik. Sorunumuz ise şu, kiracı şu anda kirayı talep ediyor ve evin hasarı için "kira yardımı ile tamir ettirin." sözlerini söylüyor. Depremden dolayı oluşan hasarı kiracı mı karşılamakla yükümlü yoksa ev sahibi mi?

Bizim insanımız yazılı sözleşme, sigortanın kapsamını veya sözleşme maddelerini bilmez. Sigorta yok değil mi evde?

Selam. Hatay'da yaşıyorum, deprem durumlarından haberdarsınızdır. Oturduğumuz sitede yıkılan ev olmadı, hepsi hafif hasarlı. Dedemin yaşı ve rahatsızlıklarından dolayı aynı sitede bir eve kiracı olarak yerleştirdik. Sorunumuz ise şu, kiracı şu anda kirayı talep ediyor ve evin hasarı için "kira yardımı ile tamir ettirin." sözlerini söylüyor. Depremden dolayı oluşan hasarı kiracı mı karşılamakla yükümlü yoksa ev sahibi mi?

Ev sahibi öder.

Geri
Yukarı