Kira öder gibi ev sahibi olunabilir mi?

Eminevim ya da fuzulev gibi yerlerde kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Fakat hangi sıraya düşeceğiniz şans işi. Düzenli ödeme yapabilirseniz avantajlı fakat yapamazsanız ya da vazgeçerseniz çok sıkıntıya sokuyorlar adamı.

Eminevim ya da fuzulev gibi yerlerde kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Fakat hangi sıraya düşeceğiniz şans işi. Düzenli ödeme yapabilirseniz avantajlı fakat yapamazsanız ya da vazgeçerseniz çok sıkıntıya sokuyorlar adamı.
Bu tip sistemler TL ile çalıştığı için paranın erime ihtimali de var. Bugün 200'e aldığın evi 3-4 sene sonra kaça alacağını bilemezsin.

Kesinlikle kredi ve faize bulaşmayın. Emin olun götürüsü, getirisinden çok çok fazla. Bazı ev sahip olma kampanyaları var, onlara göz gezdirin. Bu arada bulabiliyorsanız, düzgün bir kiralık ev ve ev sahibi bulmaya çalışın, taşının. Biliyorum kolay değil. Allah yardımcınız olsun.

Bu tip sistemler TL ile çalıştığı için paranın erime ihtimali de var. Bugün 200'e aldığın evi 3-4 sene sonra kaça alacağını bilemezsin.
Günümüzde kredi çektiğin zaman götürüsü daha fazla zannımca. 250 bin TL kredi çeksen vadesine bağlı olarak 480 bin geri istiyor neredeyse banka. Eminevim gibi sistemleri yararlı buluyorum o açıdan.

Günümüzde kredi çektiğin zaman götürüsü daha fazla zannımca. 250 bin TL kredi çeksen vadesine bağlı olarak 480 bin geri istiyor neredeyse banka. Eminevim gibi sistemleri yararlı buluyorum o açıdan.
Biz alırken 300-330 bin arası olan fiyatlar 5 yılda 500'lere çıktı. Verdiğimiz faizi çıkardı bile. Eminevim gibi bir sisteme girmiş olsak 60 ayda bile çıkmayabilirdi ki bu sırada her ay kira vermiş olacaktık bir de.

TOKİ'ye başvurabilirsiniz , kuradan ev çıktıktak sonra onlarda bir miktar peşinat istiyor,sonrasında kşra öder gibi evin parasını aydan aya ödüyorsunuz.

Kredi çekerseniz başta kiranın 2-3 katı olsa da zamanla normal gelecektir o miktar, eğer bulunduğunuz yerde uygun fiyatlı bir ev bulursanız taksidi de düşük olacaktır. Mesela biz 5 yıl önce 1250 kira verirken ( 1500'e çıkarmak istemişlerdi ) ev alıp 3000 ödemeye başlamıştık, şimdi eski evimizin kirası 3000'i geçti.
Kesinlikle!
Kredi seçenekleri için bankalardan bilgi alırsan bir çok düşüncen netleşir, farklı ödeme seçenekleri var sabit faiz,değişken faiz vs.

Geri
Yukarı