Deprem illerinde yazılı notları nasıl olacak?

Erdem GM

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk öncelikle iyi günler geçmiş bayramınızı kutlarım.
Sorum şu deprem illerinde sınavlar zorunlu değil ama yine de notunu yükseltmek isteyen öğrenciler sınava giriyorlar bende o öğrencilerden biriyim. Şimdi ben notumu yükseltmek isterken düştü ama biz bazı hocalarımız şunu söyledi "eğer 2.dönem girdiğiniz bir sınavdan düşük alırsanız 1.dönem notu girilecek ama yüksek alırsanız ortalaması alınacak. Örneğin sen 1.dönem 80 aldın 2.dönem 90 aldın bunun ortalamasını alıyorlar yani 85 ve bu ortalama giriyor sınav puanına. "
Ama bunu doğrulamayan hocalar da var ne yazık ki bize kesin bir şey söylemiyor okul yönetimide, milli eğitimde. Bu konu hakkında kesin bilgiye sahipseniz cevap verir misiniz?

Sorum şu deprem illerinde sınavlar zorunlu değil ama yine de notunu yükseltmek isteyen öğrenciler sınava giriyorlar bende o öğrencilerden biriyim. Şimdi ben notumu yükseltmek isterken düştü ama biz bazı hocalarımız şunu söyledi "eğer 2.dönem girdiğiniz bir sınavdan düşük alırsanız 1.dönem notu girilecek ama yüksek alırsanız ortalaması alınacak. Örneğin sen 1.dönem 80 aldın 2.dönem 90 aldın bunun ortalamasını alıyorlar yani 85 ve bu ortalama giriyor sınav puanına. "
Ama bunu doğrulamayan hocalar da var ne yazık ki bize kesin bir şey söylemiyor okul yönetimide, milli eğitimde. Bu konu hakkında kesin bilgiye sahipseniz cevap verir misiniz?

Bakandan açıklama geldi hocaların onaylamaması önemli değil idareye gidersen halledilir.

Dostum ikisinin ortalaması girilcek sınava görmeseydim sadece ilk not olacaktı bizim ve diğer okullarda öyle

Konu hakkında netlik yok. O yüzden kimse net bir şey söyleyemiyor. Yoruma açık şekilde açıklama yapılıyor. Merak etme dönem devam ediyor. Sen notu yüksek almaya çalış. Zaten sistem öğrenciden yana kafana takma hallolur. Her türlü notun yüksek olur yani.

Elazığ'da halen kesin değil herkes farklı bir karar almış bizim okul sınavlara girmek zorunludur diye mesaj atmış anlamadım daha açıklama gelmedi herkes kendine göre takılıyor MEB'den açıklama gelmediği için

Geri
Yukarı