Deprem nedeni ile İstanbul'dan ayrılmalı mıyım?

Lumbagoooo

Centipat
Yer
Albuquerque
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
11. sinifim. 0.6 dilim yapip İstanbul'daki iyi bir okulun pansiyonuna yerlestim (ailem İstanbul'a cok uzak bir yerde) ama tercih yaparken bile İstanbul depreminden korkup tercih etmek istemiyordum. Ama ogretmen ve ailemle konustuktan sonra ettim ve yerlestim. Diyecegim şu ki sizce bu son olaylardan sonra İstanbul'dan kacmali miyim? Maras depremi beni cok etkiledi ve korkuttu. Bu yuzden baska bir okula yerlesmeyi dusunuyorum sizce ne yapmaliyim? Su anki okulumu pek sevdigim soylenemez. Hatta hiç sevmiyorum ve ustune depremde eklenince %5 altindaki bir liseye yerlesmeli miyim?

Söylenenlerin hepsi kolpa. İstanbul da deprem olacaktır ama zamanını bilemezler. Madem öyle bir yetenekleri vardı neden Maraş depremini önceden haber verip o bölgeyi tahliye etmediler. Şimdi deprem oldu diye çok duyuyorsun. Her zaman söylediklerini söylüyorlar. 20 sene sonra da olabilir yarın da.

11. sinifim. 0.6 dilim yapip İstanbul'daki iyi bir okulun pansiyonuna yerlestim (ailem İstanbul'a cok uzak bir yerde) ama tercih yaparken bile İstanbul depreminden korkup tercih etmek istemiyordum. Ama ogretmen ve ailemle konustuktan sonra ettim ve yerlestim. Diyecegim şu ki sizce bu son olaylardan sonra İstanbul'dan kacmali miyim? Maras depremi beni cok etkiledi ve korkuttu. Bu yuzden baska bir okula yerlesmeyi dusunuyorum sizce ne yapmaliyim? Su anki okulumu pek sevdigim soylenemez. Hatta hiç sevmiyorum ve ustune depremde eklenince %5 altindaki bir liseye yerlesmeli miyim?
İstanbul çok kötü yıkılacak. Deprem olursa fay ya tek seferde ya da çift seferde kırılır. Tek seferde kırılırsa 7,6 çift seferde kırılırsa 7,2 deprem olacak. İstanbulda hem çarpık kentleşme var hemde binalarda malzemeden çalma çok fazla. Muhtemelen kaldığınız pansiyon sağlamdır ama bence ailenizin yanına gidebilirsiniz.

Fark ettiniz mi bilmiyorum, Kahramanmaraş depremi olmadan önce İstanbul depremi çoğu kişinin aklına bile gelmiyordu. Unutturmuştu kendisini. Her neyse, soruna gelecek olursak. Eğer okulun iyiyse ve depreme dayanıklıysa kalabilirsin. Döneceğin yerde de aynı kalitede okul varsa bir düşün derim.

Söylenenlerin hepsi kolpa. İstanbul da deprem olacaktır ama zamanını bilemezler. Madem öyle bir yetenekleri vardı neden maraş depremini önceden haber verip o bölgeyi tahliye etmediler. Şimdi deprem oldu diye çok duyuyorsun. Her zaman söylediklerini söylüyorlar. 20 sene sonra da olabilir yarın da.

Önceden haber verildi sadece medya bunu haber yapmak istemedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim nokta atışı tespitleri var. Klasikleşmişin dışında bir sayfa.

Yeni konular

Geri
Yukarı