Depremde 50.399 can kaybı oldu

36.000 kişi az değil Allah rahmet eylesin...

Hangi uzman dedi bunu o sayıa çıkmasını mümkün görmüyorum.
13milyon kisi etkilendi diyorlar 200bin olu demek %1.53 yapar. Yikilan bina sayisi 10000 deniyor. Hasar alan toplam bina sayisini bilmiyoruz. yikilan bina basina 20 vefat dersen gayet olasi bir sayi. Ha keza bani binalar yuksek katli 100-150 kisi kalanlar varmis. O bolgede multecilerde var muhtemelen tek evde kalabalik nufus kaliyorlar vs vs. Resmi aciklanan olu sayisi bile 36bin. Bu rakamin icinde kimligi belirsizler dahil edilmiyor. Gocuklerin altinda kac kisi var bilinmiyor.

13milyon kisi etkilendi diyorlar 200bin olu demek %1.53 yapar. Yikilan bina sayisi 10000 deniyor. Hasar alan toplam bina sayisini bilmiyoruz. yikilan bina basina 20 vefat dersen gayet olasi bir sayi. Ha keza bani binalar yuksek katli 100-150 kisi kalanlar varmis. O bolgede multecilerde var muhtemelen tek evde kalabalik nufus kaliyorlar vs vs. Resmi aciklanan olu sayisi bile 36bin. Bu rakamin icinde kimligi belirsizler dahil edilmiyor. Gocuklerin altinda kac kisi var bilinmiyor.
Doğru diyorsunuz kimliği belirsizlerin dahil edildiğini bilmiyordum.

Acı depremlerde can kaybı 38 bin 44'e yükseldi.

Depremde can kaybı 41 bin 20'ye yükseldi .Kaynak

Yorum: Böyle yazınca konuyu ne kadar kolay hayalleri sona Eren 41 bin insan. 41 bin acılı aile 41 bin yarım kalan hayat! Ama bizlere söylenen şey "kader planı" eminim hiç kimsenin yaptığı planlarda "ölmek" yoktur!

Depremde can kaybı 41 bin 20'ye yükseldi.Kaynak

Yorum: Böyle yazınca konuyu ne kadar kolay hayalleri sona Eren 41 bin insan. 41 bin acılı aile 41 bin yarım kalan hayat! Ama bizlere söylenen şey "kader planı" eminim hiç kimsenin yaptığı planlarda "ölmek" yoktur!

Daha enkazlar kaldırılmadı 60k yı bulacağını düşünüyorum inşallah olmaz.

153 bin 506 dairenin, ağır hasarlı ve yıkık olduğu tespit edildi.

Tam olarak yıkılan daire sayısını bilmiyorum şahsen bulamadım haberlerde... Ağır hasarlı başka bir şey yıkık olması başka bir şey. İkinci depremde yıkılanların büyük kısmında da içinde insan olmaması umudumuz ile sayıyı tahmini aşağı çekiyoruz...

Ama gelin görün ki adı geçen 153 binden 23 bini bile içinde ailelerle yıkıldıysa, 4'le çarpsak 100 bin kayıp demek 😔

Depremde can kaybı 41 bin 20'ye yükseldi .Kaynak

Aklıma Taha duymaz geldi çocuk kendi kendine çabalamış, gelişmiş ancak 19 yaşında aç gözlü bir müteahhitin ihmalkarlığı yüzünden vefat etti.
Deprem de can kaybı korkarım ki
100 000'i geçecek. Daha deprem olalı 14 gün oldu belki bu sayı daha da artacak. 😪

Yeni konular

Geri
Yukarı