Depresyona Sahip Olabilirsiniz

Küçükken yaşadığımız şeyler. Örnek verebilirsen çocukken yaşadıklarımız bize büyünce unutursun denilen şeyler aslında ömür boyu peşimizi bırakmıyor. Uzun uzun anlatacağım.

Küçükken ilkokul 4. sınıftayım karne günü yaz tatiline gireceğiz, aynı günün sabahı dışarıya çıkacağım ev haliyle çocukluk işte :) O sırada Babaannem kuzemini okul servisine bindiriyor gel dediler banada ama bende ev haliyle çıkmışım ayağımda terlikler üstümde pijamalar falan, hepsi jilet gibi giyinmişler gömlekler ayakkabılar bende nedense ağzımı açamıyorum servis durmuyor gidiyor okula bende neredeyse altıma kaçıracağım rezil olacağım korkusundan. Bunları düşünmeme kalmadı okula vardık ben bi indim herkes bana bakıyor "Bu ne hal!" dermiş gibi, Daha sonra hocamın yanına gittim git şu üstünü değiştir dedi ama ben yerin dibine girmişim anlatamam arkadaşlarım herkes bana bakıyor yer yarılsada içine girsem diye dua ediyorum, sonra koşa koşa eve geri döndüm annem beni arıyor her yerde birde annemden fırça yedim yetmezmiş gibi :) Örnek verirsek işte bu olay bende ileride utanma ve insan içine çıkamama duygusunu verdi, dışarıya çıkıyorum sanki herkes benimle dalga geçecekmiş gibi hissediyorum herkes bana bakıyor gibi hissediyorum ve sırf bu yüzden geceler dışarıya çıkıyorum. Yani küçükken yaşadığım bu kötü olay bende bu büyük soruna yol açtı aslında ergenlikten çok çocukluk çağıda diyebiliriz.

Kısmetsizlik ne alaka hiç anlamadım. Geceleri korkmak gayet doğal birşey. İnsanlar bilinmeyenden korkar ve merak eder diye boşuna dememişler. Ergensen her hareket sana ters gelebilir doğal. Ümitsizlik depresyon belirtisi olabilir. Dalgınlığın birçok sebebi olabilir. Senin psikolojik tedavi alman gerektiği dışarı çıkma durumundan belli. Psikolojin rüyalarını da etkiler. Yani tek bir olay başına bunları getirebilir. Bu olaydan kurtulmak tüm sorunları atar. Bir Psikolog senin çaren olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı