Derece için ders çalışma programı nasıl hazırlanır?

selimtti

Decipat
Yer
Beyazsaray
9. sınıfa geçtim ve amacım Gemi makineleri mühendisliği. Kısaca söylemem gerekirse başlıkta da olduğu gibi amacım derece yapmak. Ailem ders çalışmam için ps, pc, tablet gibi şeylerden o kadar uzak ki.. 9. Sınıftan dershaneye gideceğim. Ders çalışma programı oluşturamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Ücretsiz gideceğini belirtmemişsin. Eğer ücretsizse ve faydasını olacağını düşünüyorsan tabii ki git.
Ücretsizse elbette buyur git.
Denemeler ve ek dersler işine gelir ama tempon yorucu olmasına karşın vücuduna streste bindirir, enerjini de tüketir. ")

9. sınıfa geçtim ve amacım Gemi makineleri mühendisliği. Kısaca söylemem gerekirse başlıkta da olduğu gibi amacım derece yapmak. Ailem ders çalışmam için ps, pc, tablet gibi şeylerden o kadar uzak ki.. 9. Sınıftan dershaneye gideceğim. Ders çalışma programı oluşturamıyorum. Yardımcı olur musunuz?
Dershaneye gitmene gerek yok. Gidersen verdiğin parayı aynen çöpe atmış olursun. Hedefin ne olursa olsun ilk iki sene sınava sınav senesiymiş gibi hazırlanmana gerek yok. Ne kadar çalışırsan çalış 9'da öğrendiklerini 10'da, 10'da öğrendiklerini de 11 de unutacaksın zaten. Şu ilk iki sene sadece yazılılardan yüksek ortalama yapmaya bak. Fazlası zaten israf. Eğer iyi bir derece yapmak istiyorsan 11'in yazını iyi değerlendirmelisin. Benim de hedefim liseye başladığımda yüksekti ancak bu kadar çalışmanın lisenin başı için gereksiz olduğunu sonradan anlıyorsun sen de sonradan anlayacaksın. Demiyorum ki hiç çalışma, çalış ancak konuları öğrenecek yazılılardan 85 üstü alacak kadar çalış.

Şimdi öncelikle çalışmak için çok erken gibi tabirler aşırı saçma, eğer ki siz çalışmaktan keyif alabiliyorsanız. En optimumu yaşantı şekli odur bence çünkü spor, ders, temizlik vs. gibi normalde sevmediğiniz şeyleri yaşamınızın bir parçası hale getirebiliyorsanız hemen yarın başlayabilirsiniz. Sadece kendinize yalan söylemeyin, bir şeyleri sebepsizce ertelemeyin. Kısacası dürüst olun yeterli diye düşünüyorum ve dediğim gibi erken başlarsanız hem bir çok ileride sıkıntı yaratacak şeyi alışkanlık haline getireceksiniz hem de bir yandan sosyal yaşantınız kesilmemiş olacak çünkü mental yapınızı buna hazırlamış olacaksınız.

Ders programını da kafanıza hızlıca yapıp başlayın zaman içerisinde rotasyonlarla neyi, ne kadar, ne zaman yapmanız gerektiğini çözeceksiniz zaten.

Dershaneye gitmene gerek yok. Gidersen verdiğin parayı aynen çöpe atmış olursun. Hedefin ne olursa olsun ilk iki sene sınava sınav senesiymiş gibi hazırlanmana gerek yok. Ne kadar çalışırsan çalış 9'da öğrendiklerini 10'da, 10'da öğrendiklerini de 11 de unutacaksın zaten. Şu ilk iki sene sadece yazılılardan yüksek ortalama yapmaya bak. Fazlası zaten israf. Eğer iyi bir derece yapmak istiyorsan 11'in yazını iyi değerlendirmelisin. Benim de hedefim liseye başladığımda yüksekti ancak bu kadar çalışmanın lisenin başı için gereksiz olduğunu sonradan anlıyorsun sen de sonradan anlayacaksın. Demiyorum ki hiç çalışma, çalış ancak konuları öğrenecek yazılılardan 85 üstü alacak kadar çalış.
Ücretsiz bir dershaneye gideceğini şimdi gördüm. Eğer belediyenin etüt merkezleri gibi bir yere gideceksen, gitme zaman kaybı. Ders programı kadar da gereksiz bir şey yok. Onun düzeni zaten bozulacak. Bazı konulara ayırman gerektiğinden daha fazla zaman ayıracaksın bu böylece aksayacak takma bu kadar okulda öğretilenleri zamanında öğrenip biraz pekiştirmen yeterli.

Geri
Yukarı